Wygrywamy w Grudziądzu
22 sierpnia 2019, 08:00

Drugie z rzędu zwycięstwo piłkarzy suwalskich Wigier. W wyjazdowym spotkaniu przeciwko Olimpii Grudziądz wygrywamy 2:1.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Biało-Niebieskich, którzy objęli prowadzenie już w 2. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywane przez Grzegorza Aftykę na bramkę zamienił kapitan Wigier, Arkadiusz Najemski, notując drugą bramkę w obecnym sezonie. Gospodarze odpowiedzieli jednak już po pięciu minutach i znów decydujące okazało się dośrodkowanie z rzutu rożnego. Stały fragment gry wykorzystał napastnik Olimpii Omran Haydary, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. W dalszej części meczu obie ekipy miały jeszcze swoje okazje, a szczególnie groźne okazały się właśnie stałe fragmenty gry. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugiej części spotkania gospodarze starali się przejąć inicjatywę na boisku, a Wigry zaprezentowały konsekwentną grę w obronie i wyczekiwały na szansę do przeprowadzenia własnej akcji. Udało się w 74. minucie gry ponownie po rzucie rożnym i ponownie za sprawa Arkadiusza Najemskiego, który precyzyjnym, uderzeniem zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Końcowe minuty należały już do Wigier i to Biało-Niebiescy prowadzili grę. Wynik nie uległ więcej zmianie i do Suwałk wracamy z kompletem punktów!!

A już w niedzielę widzimy się ponownie na Stadionie Miejskim w Suwałkach na meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Bądźcie z nami!!

Olimpia Grudziądz – Wigry Suwałki 1:2

Olimpia: 99. Jakub Lemanowicz – 6. Ariel Wawszczyk – 7. Tiago Alves – 9. Joao Augusto (71 minuta 13. Maciej Twarowski)- 11. Omran Haydary – 17. Jakub Łukowski – 18. Lukas Duriska – 21. Maciej Kona – 23. Konrad Handzlik (88. minuta 44. Dominik Frelek) – 25. Damian Ciechanowski (82. minuta 8. Sebastian Kamiński) – 28. Ivan Ocenas

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 2. Paweł Gierach (69. minuta 9. Kamil Sabiłło) – 4. Dawid Sołdecki – 6. Grzegorz Aftyka – 21. Konrad Matuszewski – 22. Joel Huertas – 23. Szymon Łapiński (46 minuta 27. Robert Bartczak) – 25. Arkadiusz Najemski – 34. Adrian Piekarski – 64. Łukasz Sosnowski – 77. Czarek Sauczek (92 minuta 8. Michal Ozga)

Bramki: 7′ Omran Haydary – 2′, 74′ Arkadiusz Najemski

Żółte kartki: Ivan Ocenas – Adrian Piekarski, Kamil Sabiłło

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)