Wygrywamy z GKS Jastrzębie
5 lipca 2020, 21:01

W meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi wygrywamy przed własną publicznością z GKS Jastrzębie 2:0.

Długo kibicie suwalskim Wigier czekali na zwycięstwo swojej drużyny. W poprzedniej kolejce Biało-Niebiescy ostatecznie stracili nadzieję na utrzymanie i w niedzielnym spotkaniu mogli powalczyć o poprawę humoru tak swego jak i kibiców suwalskiej drużyny. Bramki Roberta Bartczaka i Martina Dobrotki sprawiły, że pierwsze zwycięstwo w tym roku stało się faktem.

Choć z gry w początkowych minutach więcej mieli goście, to jednak nie udało im się wykończyć dwóch groźnych sytuacji, w tym jednej w wykonaniu naszego byłego zawodnika, Kamila Adamka. To co nie udało się rywalom zrobili gospodarze. W 17 minucie meczu po dośrodkowaniu w pole karne przy piłce znalazł się Robert Bartczak, który strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza gości i dał Wigrom prowadzenie. W 28 minucie piłkarze GKS-u umieścili piłkę w bramce strzeżonej przez Janka Balawejdera, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał. W 35 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego przyniosło drugiego gola gospodarzom. Dokładne dośrodkowanie wykorzystał Martin Dobrotka i na przerwę Biało-Niebiescy schodzili z dwubramkową przewagą.

W drugiej odsłonie spotkania goście próbowali odrabiać straty, jednak początkowo ich strzały nie sprawiały większego zagrożenia. Dopiero w 63 nasz bramkarz musiał wykazać się umiejętnościami po silnym strzale Bartosza Jaroszka, który po wykonanym rzucie rożnym silnie uderzył z kilku metrów. Balawejder strzał obronił, a pod koniec meczu dopisało mu szczęście gdy piłka uderzona z dystansu trafiła w słupek. W Wigrach swoich szans próbowali m.in. Patryk Czułowski i Kacper Wełniak, jednak więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego od dłuższego czasu zwycięstwa.

Do końca sezonu 2019/20 pozostały jeszcze cztery kolejki. Najbliższy mecz Wigry zagrają w piątek 10. lipca, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Odrą Opole.

Wigry Suwałki 2-0 GKS 1962 Jastrzębie

Bramki: Robert Bartczak 17, Martin Dobrotka 35

Wigry: 67. Jan Balawejder – 2. Paweł Gierach, 17. Martin Dobrotka, 44. Adrian Karankiewicz, 5. Oskar Nowak – 90. Denis Gojko (71, 31. Mikołaj Wasilewski), 8. Michał Ozga, 94. Patryk Czułowski, 15. Jakub Świątek (78, 23. Szymon Łapiński), 27. Robert Bartczak – 10. Michał Żebrakowski (61, 99. Kacper Wełniak).

GKS 1962 Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys (19, 8. Kamil Jadach), 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny – 9. Petr Galuška, 32. Bartosz Jaroszek, 22. Filip Karmański, 21. Marek Mróz (78, 24. Michał Mydlarz), 10. Farid Ali (58, 11. Dominik Szczęch) – 28. Kamil Adamek.

Żółte kartki: Karankiewicz, Ozga – Galuška, Gojny, Szymura.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).