Wygrywamy z Sandecją Nowy Sącz
15 lipca 2020, 08:30

W spotkaniu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonaliśmy przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz 1:0.

Drugie zwycięstwo z rzędu na własnym Stadionie odniosły we wtorek 14. lipca suwalskie Wigry. W pierwszoligowej tabeli jedyne co tak naprawdę jeszcze można zrobić, to powalczyć o przegonienie drugiego ze spadkowiczów, czyli Chojniczanki Chojnice. Mimo to Biało-Niebiescy po raz drugi z rzędu pokazali swojej publiczności, że nie zamierzają nikomu dawać punktów za darmo. A Sandecja punktów jak najbardziej potrzebowała, gdyż jest w gronie zespołów, które mogą zająć ostatnie ze spadkowych miejsc. W Suwałkach górą były jednak Wigry.

W pierwszej połowie dogodną sytuację do objęcia prowadzenia miał Mikołaj Wasielewski, któremu piłka wpadła pod nogi po błędzie obrońców gości, jednak piłka po strzale naszego zawodnika przeleciała nad poprzeczką. Swoje sytuacje mieli też rywale, jednak tego dnia na posterunku był Jan Balawejder, który pewnie bronił wszystkie strzały na swoją bramkę. Do przerwy bramki nie padły więc z żadnej ze stron.

Drugie 45 minut pokazały, jak ważne mogą być poczynione w trakcie meczu zmiany. Początkowo ataków próbowali goście, później gospodarze i tak mijały minuty. Gdy wielu wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, doskonałą akcję przeprowadzili właśnie rezerwowi Biało-Niebieskich. Precyzyjne podanie w tempo od Szymona Łapińskiego trafiło do Cezarego Sauczka, który uderzył po krótkim słupku i zdobył jedną w tym meczu bramkę, zapewniając jednocześnie swojej drużynie komplet punktów.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwa spotkania z czego najbliższe podopieczni Donatasa Venceviciusa rozegrają na wyjeździe. Już w najbliższy piątek 17. lipca Wigry zmierzą się z Głogowie z Chrobrym. Początek meczu o godz. 20.10.

Wigry Suwałki 1-0 Sandecja Nowy Sącz
Bramka: 86′ Cezary Sauczek

Wigry: 67. Jan Balawejder – 6. Grzegorz Aftyka (71, 77. Cezary Sauczek), 17. Martin Dobrotka, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski – 31. Mikołaj Wasilewski, 8. Michał Ozga, 94. Patryk Czułowski, 15. Jakub Świątek (65, 90. Denis Gojko), 27. Robert Bartczak – 99. Kacper Wełniak (76, 23. Szymon Łapiński).

Sandecja: 1. Daniel Bielica – 17. Adrian Basta, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 4. Marcin Flis – 27. Damian Chmiel, 13. Radosław Kanach, 33. Bartłomiej Kasprzak (88, 16. Michał Walski), 11. Dominik Kun – 91. Mateusz Klichowicz (46, 19. Kamil Ogorzały; 53, 24. Mariusz Gabrych), 20. Maciej Korzym.

Żółte kartki: Świątek, Matuszewski, Czułowski, Balawejder – Klichowicz, Flis.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).