Zła passa przerwana!
24 kwietnia 2013, 15:58

Suwalskie Wigry przerwały złą passę, która towarzyszyła im od paru tygodni. Biało-niebiescy po bardzo dobrym spotkaniu pokonali 0-1 Stal Stalową Wolę. Jedyną bramkę zdobył w 4 minucie Krystian Słowicki.

Suwalczanie zagrali dobre spotkanie, byli skoncentrowani i nie popełniali błędów z poprzednich spotkań. Wigry bardzo szybko strzeliły bramkę. Już w 4 minucie po ładnej akcji lewą stroną boiska i wrzutce Bartka Widejki, piłkę do bramki strzałem głową skierował nie pilnowany w polu karnym Krystian Słowicki. Po stracie bramki gospodarze próbowali atakować, ale na nic to się zdawało. Obrona suwalczan tego dnia była bardzo dobrze dysponowana. Stal nie dochodziła do żadnych sytuacji, a Wigry wyprowadzały kontry. Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie.

Drugie 45 minut to dużo lepsza gra Wigier. Gospodarze nie stwarzali sobie żadnych groźnych sytuacji, a biało-niebiescy dążyli do podwyższenia wyniku. Dobre sytuację do tego mieli Atanacković i Tuttas, jednak przy strzałach zawodników Wigier górą był bramkach Stali- Dawid Wołoszyn. W końcówce swoich sytuacji nie wykorzystali także rezerwowi Adam Pomian i Mariusz Baranowski. Wigry zasłużenie pokonały Stal i zrobiły kolejny krok do utrzymania, do którego jednak jeszcze daleka droga.

-Zagraliśmy dobre spotkanie, szybko strzeliliśmy bramkę, a później bardzo dobrze prezentowaliśmy się w formacji obronnej. Mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, ale ostatecznie wygraliśmy jedną bramką i bardzo nas to cieszy.- Powiedział kierownik biało-niebieskich Zbigniew Kowalewski

Stal Stalowa Wola 0–1(0-1) Wigry Suwałki

Bramki: 4’ Krystian Słowicki

Stal: Wołoszyn- Czarny, Reiman, Mikołajczak(64’Widz), Kantor, Juda(45’Kachniarz), Łanucha(69’Popielarz), Bartkiewicz, Fabianowski, Bogacz, Getinger

Wigry: Salik- Słowicki, Wenger, Słowicki, Widejko, Tarnowski, Lauryn, Atanacković(83’Drągowski), Romachów, Luksys(81’Baranowski), Tuttas(75’Pomian)

Kartki: Mikołajczak, Widz, Reiman, Łanucha-Atanacković, Luksys, Salik