Zwycięstwo na inaugurację rundy
27 lutego 2021, 16:35

Udany początek rundy wiosennej. W meczu 19. kolejki biało-niebiescy pokonali Znicz Pruszków 2:1.

Kapitalnie dla podopiecznych Dawida Szulczka rozpoczęła się runda rewanżowa. Na inaugurację rozgrywek w nowym roku suwalskie Wigry mierzyły się ze Zniczem Pruszków. Pierwsze minuty spotkania to dobry okres gry suwalczan. Najgroźniejszą sytuację stworzył sobie Michał Orzechowski, którego strzał z kilku metrów z trudem obronił golkiper Znicza. Niewykorzystane okazje zemściły się już w 20. minucie. Rzut rożny dla gospodarzy, dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Bonyanga, który wyprowadził Znicz na prowadzenie. Tuż przed przerwą Wigry stanęły przed doskonałą szansą na wyrównanie. W sytuacji sam na sam znalazł się Cezary Sauczek, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg skrzydłowego wybił jeden z obrońców rywali.

W drugiej połowie to suwalczanie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu przepięknym strzałem z ponad trzydziestu metrów popisał się Bartłomiej Babiarz. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Piotra Misztala. Od tego momentu biało-niebiescy nabrali wiatru w żagle i ruszyli po kolejne trafienia. Gospodarze również stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, ale czujny między słupkami był dziś Hieronim Zoch. Kluczowym momentem spotkania okazała się 78. minuta. Świetnie z piłką zabrał się Michał Orzechowski, obsłużył podaniem Kamila Adamka, który został sfaulowany w polu karnym. Arbiter wskazał na wapno i #CharakterneWigry stanęły przed szansą na drugą bramkę. Do piłki podszedł Cezary Sauczek, który płaskim strzałem w prawy róg bramki Misztala wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ostatni gwizdek arbitra oznaczał 11. zwycięstwo podopiecznych Dawida Szulczka w tym sezonie.

Znicz Pruszków 1:2 (0:1) Wigry Suwałki

Wigry: Zoch – Liszka, Kamiński, Dobrotka (Grzelak 70), Karankiewicz, Orzechowski (Aftyka 87), Babiarz, Mularczyk (Czułowski 70), Sowiński (Gojko 70), Sauczek (Gierach 80), Adamek.

Bramki: 1:0 – Bonyanga 21, 1:1 – Babiarz 48, 1:2 – Sauczek (k) 78.