Zwycięstwo na koniec sezonu!
5 czerwca 2016, 18:43

Wigry wygrywają 2:1 z Olimpią Grudziądz i kończą sezon na 10. miejscu w tabeli! Bohaterem meczu Damian Kądzior!

Ależ emocje na Zarzeczu na zakończenie sezonu! Mieliśmy trzy rzuty karne, żółte kartki i piękną bramkę Damiana Kądziora, który pokonał bramkarza miękkim strzałem z ostrego kąta.

Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla suwalczan bowiem już w 7. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Olimpii. Do piłki poszedł najbardziej doświadczony w ekipie gości Marcin Kaczmarek i strzelił wysoko ponad poprzeczką. Na odpowiedź Wigier nie było trzeba długo czekać. W 20. minucie sędzia wskazał na wapno po faulu pod bramką Olimpii. Damian Kądzior skutecznie wykorzystał jedenastkę strzelając pod pachą Patryka Królczyka. W 26. min. Hieronim Zoch popisał się fantastyczną interwencją po strzale głową Mariusza Malca i wciąż mieliśmy prowadzenie Wigier. W 36 min. po zgraniu głową Kamila Adamka, w pole karne fantastycznie wszedł Damian Kądzior i miękkim strzałem przelobował bramkarza Olimpii. W 57 min. sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii za faul na Nildzie. Tym razem do piłki podszedł Banasiak i skutecznie wykorzystał jedenastkę. W ostatnich minutach mieliśmy sytuacje w obie strony. Damian Kądzior dwukrotnie stawał przed szansą na skompletowanie hattricka. Ostatecznie, żadne bramki już w meczu nie padły. Sezon kończymy zwycięstwem i ostatecznie plasujemy się na 10. miejscu w ligowej tabeli.

Wigry Suwałki 2-1 Olimpia Grudziądz
Damian Kądzior 21 (k), 36 – Adam Banasiak 58 (k)

Wigry: 12. Hieronim Zoch – 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz – 15. Damian Kądzior, 19. Maciej Wichtowski, 18. Bartłomiej Kalinkowski (87, 24. Kamil Zapolnik), 11. Omar Santana (46, 16. Maksims Rafaļskis), 9. Miłosz Kozak (84, 25. Damian Gąska) – 28. Kamil Adamek.

Olimpia: 23. Patryk Królczyk – 25. Damian Ciechanowski, 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak – 6. Adam Banasiak, 11. Marcin Smoliński, 18. Maciej Wolski (56, 99. Sebastian Bartlewski), 8. Kamil Kurowski (74, 17. Oskar Trzepacz), 9. Marcin Kaczmarek (46, 7. Patryk Skórecki) – 12. Nildo.

żółte kartki: Kalinkowski – Kaczmarek, Banasiak.
sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).