Zwycięstwo na początek przygotowań
20 stycznia 2018, 19:56

W swoim pierwszym zimowym sparingu podopieczni Artura Skowronka pokonali 3:1 Atlantasa Klajpeda.

Suwalczanie bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz. Już od samego początku dominowali i stwarzali sobie sporo podbramkowych sytuacji. Mimo kilku dobrych okazji Wigier, to zespół z Klajpedy jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Trwało one jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund, bo tuż po rozpoczęciu od środka, po ładnej akcji biało-niebieskich, Bogusz dograł do Rybickiego, a ten strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera Atlantasa.

Sześć minut później, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Pylypchuk posłał futbolówkę w pole karne, gdzie znalazł się Kościelny i zdobył drugiego gola dla Wigier.

W przerwie doszło do kilku zmian, a na boisku pojawił się m.in Iorga i to on, strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania.

Następny mecz kontrolny suwalczanie rozegrają w najbliższą środę. Rywalem biało-niebieskich będzie Lietava Jonova.

Atlantas Klajpeda 1:3 (1:2) Wigry Suwałki

Bramki: 27′ Iwaszko – 27′ Rybicki, 33′ Kościelny, 85′ Iorga.

Atlantas: (skład wyjściowy) Dorosevs – Gvildys, Ivanov, Pecha, Juška, Kazlauskas, Žukauskas, Kendeš, Koladko, Mozolewskij, Iwaszko.

Wigry: Zoch (46′ Węglarz) – Bogusz (46′ B. Olszewski), Remisz (67′ Kościelny), Kościelny (46′ Piekarski), Spychała (46′ Kwaśniewski), Rybicki (46′ Iorga), Obst (46′ Radecki), Sokołowski (67′ Obst), Dadok (67′ Żukowski), Pylypchuk (67′ Rybicki), Klimala (46′ Radaszkiewicz).