#KartkaZKalendarza: Remis z Bytovią
8 sierpnia 2017, 10:08

Przedstawiamy nam naszą nową serię – #KartkaZKalendarza. Raz na jakiś czas będziemy starali się Wam przypominać różne wydarzenia z historii biało-niebieskich.

8 sierpnia 2014 roku. Godzina 20:00. 2500 tysiąca widzów, 2. kolejka I ligi, spotkanie beniaminków, pomiędzy Wigrami, a Bytovią. Suwalczanie świetnie rozpoczęli ten mecz. Już w 6 minucie z lewej strony boiska, z rzutu rożnego dośrodkował Karol Mackiewicz, a piłkę do siatki gości wpakował Adrian Karankiewicz. Wigry kontrolowały przebieg spotkania i w ciągu 30 minut dwukrotnie pokonały jeszcze bramkarza Bytovii. Arbiter obu bramek Radzia jednak nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej napastnika Wigier.

Bramkę dla gości zdobył w 83 minucie meczu – Janusz Surdykowski. Jak się później okazało napastnik Bytovii ustalił wynik spotkania. Pozostał jednak spory niedosyt, bo to Wigry tego dnia były zdecydowanie lepsze, a do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Były to pechowe zawody dla Tomka Tuttasa, który w boisko opuścił na noszach, z powodu zerwanych więzadeł.

Warto wspomnieć, że w tamtym spotkaniu wystąpiło dwóch zawodników, którzy obecnie reprezentują biało-niebieskie barwy. Są nimi Artur Bogusz i Karol Mackiewicz.

Wigry Suwałki 1:1 (1:0) Bytovia Bytów

Bramki: 6′ Karankiewicz – 83′ Surdykowski

Wigry: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Tuttas (58′ Karłowicz), Mackiewicz, Lauryn, Michałowski, Radzio (74′ Drągowski), Bartkowski, Żebrowski, Jarzębowski

Bytovia: Oszmaniec – Bąk, Jakóbowski, Juraszek, Kryszak, Mąka, Mandrysz (46′ Hirsz), Pietroń (79′ Gołębiewski), Surdykowski, Szewczyk, Wilczyński (46 Kikut)

Żółte kartki: Tuttas, Karankiewicz, Mackiewicz – Kryszak, Mąka, Gołębiewski