Media o Wigrach
18 września 2017, 11:57

W sobotę biało-niebiescy pokonali na własnym boisku Odrę Opole, 2:1. Co o zwycięstwie Wigier przeczytać możemy w internecie?

Suwalki24.pl: „Piłkę trzeba szanować, bo potrafi być złośliwa”

Dwa piękne, skuteczne strzały z dystansu przesądziły o drugiej z rzędu, a pierwszej w sezonie u siebie wygranej Biało-Niebieskich. Po zwycięstwie nad wiceliderem Wigry przynajmniej przez dzień są na bezpiecznym miejscu.

– Odra nieprzypadkowo jest tak wysoko w tabeli – mówi Artur Skowronek, trener suwalskiego zespołu. – Znamy jej wartość i koniecznie chcieliśmy wreszcie zdobyć trzy punkty na własnym boisku. Te dwa powody trochę nas usztywniły. Stąd te trudności w pierwszej połowie. Więcej: TUTAJ!

OdraOpole.pl: „Szczyt niezdobyty”

Mimo bardzo szybkiego wyjścia na prowadzenie, nasza drużyna poniosła pierwszą w sezonie wyjazdową porażkę w Nice 1 Lidze.

Dobiegła końca trwająca ponad miesiąc – od 12 sierpnia – seria Odry bez porażki. Po sześciu meczach z rzędu, w których nasz zespół punktował i piął się w tabeli zaplecza ekstraklasy, przyszło nam uznać wyższość rywala. Suwałki to pierwszy stadion, z jakiego w tym ligowym sezonie wyjeżdżamy z pustymi rękami. Wcześniej wygraliśmy w Siedlcach, a remisowaliśmy w Niepołomicach i Katowicach. Więcej: TUTAJ!

NTO.pl: „Porażka Odry Opole w Suwałkach”

Niebiesko-czerwoni na daleki wyjazd jechali w dobrych humorach. Wygrali dwa ostatnie mecze, a niepokonani byli od pięciu kolejek. Tak dobre wyniki sprawiły, że byli wiceliderem tabeli. Ich rywal zajmował natomiast przedostatnie miejsce. Wcale to jednak nie oznaczało, że Odra była zdecydowanym faworytem. Wigry tydzień temu wygrały 1-0 w Katowicach z GKS-em, a ponadto po słabym starcie sezonu w Suwałkach poważnie został wzmocniony skład. Dołączył do niego m.in. doświadczony ukraiński pomocnik Serhij Pyłypczuk, który przez ostatnie cztery sezony był podstawowym piłkarzem ekstraklasowej Korony Kielce czy rumuński napastnik Laurentiu Iorga. Więcej: TUTAJ!

Gol24.pl: „Każdy gol ładniejszy od poprzedniego”

Wigry Suwałki zatrzymały rozpędzoną Odrę Opole. Zespół z Suwalszczyzny pokonał dobrze dysponowanego beniaminka 2:1. Zwycięskiego gola zdobył Sergiej Pilipczuk, który w 53. minucie zdecydował się na strzał z 25 metra. Piłka precyzyjnie, tuż przy prawym słupku wpadła do siatki! Zawodnicy Wigier wychodzą więc z dołka, w którym znajdowali się praktycznie od początku sezonu. Do osiągnięcia celu jednak wciąż daleko. Dla Odry to druga porażka w tym sezonie. Więcej: TUTAJ!

BialystokOnline.pl: „Wigry ograły wicelidera i opuściły strefę spadkową”

Kibice Wigier Suwałki w końcu mają powody do radości. Ich drużyna odniosła bowiem drugie z rzędu zwycięstwo i opuściła strefę spadkową, choć początek meczu z Odrą Opole udanej potyczki wcale nie zapowiadał. To goście jako pierwsi strzelili gola, a uczynili to już w 12. minucie, kiedy to Łukasza Budziłka pokonał Szymon Skrzypczak. Po chwili mogło być 0:2, ale tym razem golkiperowi Biało-Niebieskich strzał wspomnianego wcześniej Skrzypczaka udało się sparować.

Po słabym wejściu w spotkanie podopieczni Artura Skowronka z czasem zaczęli wyglądać coraz okazalej. Swoją lepszą postawę udokumentowali kilka minut przed przerwą, kiedy to ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Damian Gąska. Więcej: TUTAJ!

Radio5.com.pl: „Złe dobrego początki”

Wigry Suwałki pokonały w sobotnim (16.09) meczu 9. kolejki Nice I Ligi Odrę Opolę 2:1. Początek nie zapowiadał się tak optymistycznie. Już w 12. minucie po rzucie wolnym, beniaminek z Opola prowadził 1:0, ale suwalczanie nie zamierzali składać broni. Efektem starań o korzystny wynik było świetne trafienie „do szatni” Damiana Gąski w 41. minucie spotkania. Kolejną bramkę, potężnym strzałem z dystansu, dołożył w 52. minucie meczu Serhij Pyłypczuk. Więcej: TUTAJ!