Zwycięstwo na inauguracje sezonu
29 sierpnia 2020, 00:08

W pierwszym meczu tego sezonu, biało-niebiescy pokonali Olimpię Elbląg 2:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się skrzydłowy Denis Gojko.

Od początku spotkania, biało-niebiescy kontrolowali losy spotkania. Już w 10. minucie meczu, po niezłej, dwójkowej akcji, piłkę w siatce gości umieścił 22-letni Denis Gojko. Wigry ruszyły za ciosem i już kilka minut później bliski trafienia był Wełniak. Niewykorzstana sytuacja zemściła się, bo już w 21. minucie, sędzia Marcin Szczerbowicz wskazał na 11. metr naszego pola karnego. Jedenastkę na bramkę dla gości zamienił były zawodnik Wigier – Kamil Wenger. Do ostatniego gwizdka pierwszej połowy, gra toczyła się głównie w środku pola.

Po przerwie, Wigry ruszyły do ataku. Kilka groźnych strzałów obronił jednak Paweł Rutkowski. Szczęście przyjezdnych nie trwało jednak długo. Bramkarz gości skapitulował już w 55. minucie, gdy po pięknym, prostopadłym podaniu Czułowskiego, Denis Gojko sprytnie przeniósł piłkę nad golkiperem Olimpii. Prowadzenie Wigier nie spodobało się gościom, którzy kilkukrotnie próbowali pokonać Hieronima Zocha. Dobra dyspozycja naszego bramkarza i solidna gra defensorów sprawiła, że do końca meczu nie padła już żadna bramka. Prowadzenie w końcówce mógł podwyższyć Kamil Adamek, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka, Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka – Denis Gojko (90 Bartosz Gużewski), Patryk Czułowski (85 Michał Ozga), Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek (66 Paweł Gierach) – Kacper Wełniak (65 Kamil Adamek).

Olimpia Elbląg : Paweł Rutkowski – Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski – Dawid Jabłoński (85 Łukasz Sarnowski), Klaudiusz Krasa, Wojciech Zyska (70 Michał Ressel), Marcin Bawolik (65 Karol Styś) – Orest Tkaczuk (78 Eryk Filipczyk), Janusz Surdykowski.

Bramki: 1:0 – Denis Gojko 10, 1:1 – Kamil Wenger 22, 2:1 – Denis Gojko 55