Zwycięstwo w Chojnicach
17 listopada 2019, 10:23

Trzy punkty jadą do Suwałk. W spotkaniu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi pokonaliśmy Chojniczankę Chojnice 1:3.

Przed meczem obie drużyny miały 16 punktów i znajdowały się w dole pierwszoligowej stawki. Mecz określany mianem „o sześć punktów” był niezwykle ważny dla jednych i drugich, aby przerwać serię bez zwycięstwa i w końcu zainkasować komplet punktów. Tym razem ta sztuka udała się suwalskim Wigrom.

Biało-Niebiescy od pierwszych minut mocno naciskali rywala i dzięki temu już w czwartej minucie gry wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkarze Wigier dwukrotnie wrzucali piłkę w pole karne gospodarzy i za drugim razem skończyło się bramką. Piłkę na długim słupku przyjął Arkadiusz Najemski, dograł ją celnie pod bramkę, a zamykający akcję Michał Ozga z bliskiej odległości zamknął akcję, dając swojej drużynie prowadzenie. Po zdobytej bramce podopieczni Pawła Crettiego nie zwolnili tempa i raz za razem atakowali bramkę Andrzeja Witana. Po 20 minutach gry swoją okazję mieli też piłkarze Chojniczanki, jednak strzał głową w wykonaniu Seweryna Michalskiego doskonale obronił Dominik Kąkolewski. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Drugą część meczu suwalski zespół rozpoczął w podobnym stylu jaki miał miejsce na początku spotkania. Biało-Niebiescy atakowali bramkę rywala, a doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu miał Cezary Sauczek, którego strzał na dalszy słupek minimalnie minął bramkę. W 69 minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywał Michal Obročník i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego precyzyjnie uderzył Joel Huertas i prowadziliśmy dwoma golami. Trzecie trafienie przyszło na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego błąd popełnił bramkarz Chojniczanki wypuszczając piłkę z rąk, co bez skrupułów wykorzystał Michał Żebrakowski, z najbliższej odległości umieszczając futbolówkę w siatce. Chwilę po trafieniu Michała honorowe trafienie zaliczyli gospodarze. Precyzyjnie z woleja uderzył Mateusz Kuzimski, a nasz bramkarz był przy tym strzale bez szans. Więcej bramek jednak nie padło i wygrywamy ważne spotkanie 3:1.

Teraz wracamy do Suwałk i przygotowujemy się do następnego spotkania przed własną publicznością. W najbliższy piątek o 16.30 zmierzymy się ze Stalą Mielec.

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 1 :3

Bramki: 04’Michal Ozga, 70′ Joel Huertas, 82′ Michał Żebrakowski – 84′ Mateusz Kuzimski

Chojniczanka: Andrzej Witan – Matic Zitko, Antonio Conejo (46. Janusz Surdykowski), Mateusz Kuzimski, Tomasz Mikołajczak, Michał Sacharuk (62. Krystian Wachowiak), Oskar Paprzycki (73. Agwan Papikyan), Seweryn Michalski, Michał Obročnik , Bartosz Wolski, Jan Mudra

Wigry: Dominik Kąkolewski – Grzegorz Aftyka (79. Adrian Karankiewicz), Michał Ozga, Michał Żebrakowski (83. Kamil Sabiłło), Michał Król, Konrad Matuszewski, Joel Huertas, Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Łukasz Sosnowski, Cezary Sauczek (90+2. Szymon Łapiński)

Żółte kartki: Jan Mudra, Michał Obročnik – Michał Ozga, Joel Huertas, Michał Żebrakowski

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)