Smutny początek wiosny
4 marca 2016, 22:04

Nieudana inauguracja piłkarskiej wiosny w Suwałkach. Wigry przegrały z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Zobaczcie jak padły gole.

Suwalczanie weszli w spotkanie fatalnie. Kompletnie oddali inicjatywę rywalom, a efektem był gol Sebastiana Dudka w 14 minucie. Kapitan gości idealnie przymierzył z dystansu i było 0:1. Później gra się wyrównała, ale zabrakło klarownych sytuacji bramkowych, nie licząc soczystego uderzenia Jakuba Bartkowskiego, po którym piłka wylądowała na bocznej siatce bramki gości.

Druga połowa była już lepsza w wykonaniu gospodarzy. W 59. minucie jedno z licznych dośrodkowań trafiło do Artura Bogusza, który uderzył głową, ale bramkarz Zagłębia wybił piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później swoją szansę mieli goście, jednak Jakub Arak strzelił nad poprzeczką. Na pięć minut przed końcem Zagłębie dopięło swego. Rzut wolny podyktowany tuż przed polem karnym zamienił na gola ładnym, technicznym strzałem Krzysztof Markowski.

Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)