OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Aftyka: Zapewniamy determinację i walkę do ostatniej minuty.
7 listopada 2020, 19:05

Krótki wywiad z Grzegorzem Aftyką przed dwunastą serią gier. Już jutro biało-niebiescy na własnym terenie podejmą beniaminka z Ostródy.

Redakcja: Grzesiek, w ostatniej kolejce pokonaliście Stal Rzeszów 2:1. Zwycięstwo na dość ciężkim terenie z pewnością motywuje do dalszej pracy. Jak oceniasz postawę drużyny w poprzednim spotkaniu?

Grzegorz Aftyka: Drużyna pokazała to, co w każdej kolejce – ogromną chęć zwycięstwa i walkę o każdy centymetr boiska. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz w Rzeszowie nie będzie należał do najłatwiejszych. Stal to solidny zespół. Udało nam się mimo wszystko wykonać zadanie i wróciliśmy do Suwałk z kompletem punktów. 

Redakcja: Do Suwałk wróciliście późno w nocy, a już jutro na Zarzeczu czeka Was kolejne wyzwanie. Podejmujecie zespół beniaminka – Sokół Ostródę. Jak drużyna czuje się przed kolejnym meczem w przeciągu kilku dni? Zmęczenie daje się we znaki?

Grzegorz Aftyka: Przygotowania do meczu z Sokołem rozpoczęły się już kolejnego dnia. Grając o wysokie cele, trzeba liczyć się z tym, że łatwo nie będzie. Jesteśmy pewni siebie, wierzymy w swoje umiejętności i chcemy wygrać kolejne spotkanie. 

Redakcja: Jak się okazuje, nie tylko Wigry zaskakują w tym sezonie. Rywalizacja czołówki tabeli trwa w najlepsze. Czujecie presję ze strony innych zespołów, czy skupiacie się tylko i wyłącznie na swoich zadaniach?

Grzegorz Aftyka: Skupiamy się raczej tylko na swojej grze i swoich wynikach. Oczywiście, analizujemy każdą drużynę, z którą przyjdzie nam się mierzyć. Patrząc na tabelę, można wyróżnić kilka drużyn w walce o awans. Górnik Polkowice radzi sobie całkiem dobrze, ale z ocena poczekajmy do meczu z Wigrami Suwałki. 

Redakcja: Mimo, ze mecze odbywają się bez udziału publiczności, duża rzesza kibiców śledzi Wasze poczynania podczas transmisji. Czujecie psychiczne wsparcie fanatyków?

Grzegorz Aftyka: Zdajemy sobie sprawę, że piłka nożna nie miałaby sensu bez kibiców. Są dla nas bardzo ważni, dlatego ze swojej strony liczymy na to, że wspierają biało-niebieskich przed ekranami. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy i fizycznie poczujemy gorący doping fanów. Wszystkim Kibicom życzę dużo zdrowia.

Redakcja: Większość spotkań w tym roku już za Wami, do końca rundy jesiennej pozostało 7 meczów. Co możecie zagwarantować naszym kibicom w najbliższych kolejkach?

Grzegorz Aftyka: Nie mogę zagwarantować, że w siedmiu pozostałych spotkaniach zdobędziemy 21 punktów, ale mogę obiecać coś innego. Zapewniamy determinację i walkę do ostatniej minuty. #CharakterneWigry znają swój cel i robią wszystko, aby go spełnić. 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media