OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Aleksandar Atanacković Polakiem
6 kwietnia 2016, 22:13

Piłkarz Wigier otrzymał polskie obywatelstwo. – To dla mnie i moich najbliższych bardzo ważny dzień – mówi popularny Aleks.

Pochodzący z Serbii piłkarz Wigier Aleksandar Atanacković odebrał właśnie w siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku polskie obywatelstwo. W naszym kraju mieszka już 10 lat. – To dla mnie i moich najbliższych bardzo ważny dzień – mówi popularny Aleks, który do Polski przyjechał w 2006 roku i tutaj stworzył szczęśliwą rodzinę. Świetnie mówi w naszym języku.

Aleksandar Atanacković urodził się 29 listopada 1980 roku w Belgradzie. W Serbii występował m.in. w Partizanie Belgrad. Grał też w Niemczech, w barwach SV Wacker Burghausen. W Polsce reprezentował Zawiszę Bydgoszcz, Unię Janikowo, Zdrój Ciechocinek, Elanę Toruń, Chojniczankę Chojnice, a od jesieni 2012 roku Lecha Rypiń. Do Wigier trafił na początku 2013 roku. Wywalczył z drużyną awans do I ligi w której wystąpił w 16 meczach.

Aleks przygotowuje się teraz z zespołem do sobotniego meczu wyjazdowego z Chojniczanką Chojnice. To klub, który darzy dużym sentymentem. Spędził w nim trzy udane sezony.

– W Chojniczance nie ma już jednak żadnego piłkarza z tamtych czasów. Klub z Chojnic jest fajnie poukładany, ma swój klimat. Jednak piłkarsko nie najlepiej rozpoczął ten rok, podobnie jak my. Jedziemy do Chojnic, by powalczyć o pełną pulę. Punkty są nam teraz potrzebne jak powietrze- mówi Aleksandar Atanacković. Dodaje, że na treningach Wigier czuć powiew świeżości. – Pod okiem nowego trenera Dominika Nowaka wszyscy bardzo ambitnie walczą o miejsce w składzie. Wiadomo, każdy ma teraz czystą kartę.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media