OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Auto Wigry z Pucharem Ligi Oldbojów
21 grudnia 2018, 09:25

Zwycięska drużyna pokonała w wielkim finale Jaćwing Suwałki 3:0.

Zespoły podzielone dwie grupy rywalizowały o wyjście do półfinałów. W grupie A wszystkie spotkania wygrał Krukówek i z sześcioma punktami awansował do dalszych gier. Drugie miejsce przypadło Szulc Trading Rutka Tartak, który w meczu o awans pokonał wysoko 7:1 Browar Północny Team.

W grupie B najwięcej punktów zdobył Jaćwing Suwałki, który pokonał Auto Wigry 3:2 i bezbramkowo zremisował z Pomorzanką Sejny. Drugą pozycję w grupie obroniło Auto Wigry po wygranej z ekipą z Sejn 6:2.

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Krukówka i Auto Wigier. Po zaciętym początku Auto Wigry pierwsze strzeliły bramki. Krukówek dążąc do wyrównania atakował bramkę rywali kosztem skutecznej obrony własnej bramki. Wykorzystał to zawodnik Auto Wigier – Krzysztof Konobrodzki, który strzelił w tym spotkaniu trzy bramki a w całym turnieju zdobył osiem goli. Auto Wigry wygrały zasłużenie 7:0 i awansowały do  finału.

W drugim półfinale zagrały Szulc Trading Rutka Tartak i Jaćwing Suwałki. Pierwsza bramka spotkania padła po strzale Radosława Milewskiego z Jaćwinga Suwałki. Wyrównał grający w tym spotkaniu na pozycji bramkarza Robert Szturgulewski, który oddał piękny strzał w samo „okienko” bramki rywali. Remisowy wynik nie zmienił się już do końca spotkania. W serii rzutów karnych pierwszy i zwycięski strzał padł dopiero w czwartej serii. Autorem zwycięskiego gola był Wojciech Orłowski z Jaćwinga Suwałki i to oni zagrali w wielkim finale.

W meczu o piąte miejsce Browar Północny pokonał Pomorzankę Sejny 2:1, a trzecia pozycja padła łupem Krukówka, który pokonał 3:1 Szulc Trading Rutka Tartak.

W wielkim finale Auto Wigry ponownie spotkały się z Jaćwingiem Suwałki. W pierwszym spotkaniu górą był Jaćwing, który wygrał 3:2. Auto Wigry wyciągnęły wnioski i zagrały o wiele lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Auto Wigier Był Wojtek Czereszewski – autor dwóch bramek. Jedno trafienie dołożył Krzysztof Konobrodzki i Auto Wigry mogły się cieszyć ze zwycięstwa 3:0 i zdobycia Pucharu Ligi.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie pucharów odbędzie się w nowym 2019 roku. Więcej szczegółów wkrótce. Wszystkim uczestnikom i kibicom w imieniu organizatorów życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 roku!

PucharLigi2018

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media