OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Biało-niebiescy wznawiają treningi
6 stycznia 2015, 21:26

W środę, 7 stycznia po ponad miesięcznej przerwie Wigry wznowią treningi. Na pierwszych zajęciach zabraknie Michałą Kopczyńskiego oraz Davida Makaradze. Pojawią się natomiast nowe twarze.

Biało-niebiescy w środę przejdą testy funkcjonalne FMS. Pojawi się na nich dwóch testowancyh piłkarzy Dawid Jarczak i Bartosz Żurek, a także trenujący z Wigrami jesienią Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Dominik Szyszka oraz wychowanek suwalczan Adam Pomian, który rundę jesienną spędził w III- ligowej Romincie Gołdap. Na pierwszych zajęciach stawi się również pozyskany tydzień temu napastnik Kamil Zapolnik. Zabraknie na nich natomiast chorego Michała Kopczyńskiego i Davida Makaradze. Gruzin w związku z problemami z uzyskaniem wizy przyleci do Polski dopiero za kilka dni.

Jarczak i Żurek to pomocnicy. Pierwszy z nich jesienią był podstawowym zawodnikiem Ursusa, który jest wiceliderem łódzko-mazowieckiej III ligi. W 15 meczach minionej rundy strzelił trzy gole. Z kolei 21-letni Żurek jesienią zagrał w dwóch spotkaniach III-ligowych rezerw Legii. Wcześniej reprezentował barwy GKS-u Bełchatów i Cracovii, gdzie był wypożyczany. W barwach tego pierwszego klubu zaliczył dziesięć występów w ekstraklasie. Na początku 2014 roku podczas obozu w Turcji Cracovii zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

– Chcemy zobaczyć, jak Żurek wygląda po tej poważnej kontuzji, a jest to piłkarz, który ma na koncie występy w kadrze młodzieżowej – mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Wigier.

Pierwszy sparing biało-niebiescy rozegrają w najbliższą sobotę, o 12:00, w Białymstoku, z miejscową Jagiellonią.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media