OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Cel jest na wyciągnięcie ręki
13 maja 2017, 11:17

Przed 30. kolejką portal 90 minut dawał Wigrom 4% szans na awans. Przy dzisiejszym zwycięstwie wszystko jednak może ułożyć się inaczej.

Jeśli podopieczni Dominika Nowaka wygraliby dzisiejszy mecz z Drutex – Bytovią traciliby zaledwie punkt do miejsca premiowanego awansem. Dodatkowo biało-niebiescy jeszcze przed sobą mają mecze z Zagłębiem Sosnowiec i Chojniczanką Chojnice. O ile Sandecja wczorajszym zwycięstwem w Katowicach praktycznie już zapewniła sobie awans do Lotto Ekstraklasy, tak walka o drugiej miejsce będzie trwała do ostatniej kolejki. Szansę na awans ma bowiem aż 8 zespołów.

Jak widzicie wszystko jest teraz w naszych rękach. Łatwo na pewno nie będzie, ale w chwili słabości warto przypomnieć sobie sezon 2013/2014, kiedy to suwalczanie na 5 kolejek przed końce rozgrywek tracili aż 6 „oczek” do drugiej Pogoni Siedlce. Jak każdy dobrze pamięta Wigry wygrały wtedy wszystkie swoje spotkania i nie tylko awansowały do I ligi, ale też zostały mistrzem II ligi grupy wschodniej.

Jeżeli chcemy myśleć o awansie, to takie mecze jak ten dzisiejszy po prostu musimy wygrywać. Do Suwałk przyjeżdża Bytovia, która na wiosnę nie wygrała jeszcze ani razu. Martwi trochę fakt, że suwalczanie nigdy w historii z zespołem z Bytowa nie wygrali, ale kiedyś musi w końcu być ten pierwszy raz.

Dominik Nowak w sobotni wieczór nie będzie mógł skorzystać z aż 3 podstawowych zawodników. Za kartki pauzować będą Damian Kądzior, Omar Santana i Vaclav Cverna.

Pamiętajcie, że w kasach stadionu oraz w sklepiku Wigier w Plazie cały czas kupować możecie wejściówki na dzisiejszy mecz. O 19:00 widzimy się na #Z26!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media