OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
„Cina”, pamiętamy!
19 sierpnia 2017, 15:07

Dzisiaj mija 9 rocznica śmierci Rafała Trockiego – pomocnika biało-niebieskich, który 19 sierpnia 2008 roku zmarł w wypadku samochodowym.

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Suwałkach odbył się memoriał „Ciny”. Najpierw zagrały Akademie Wigier i Sparty, a później starsze zespoły suwalczan i augustowian.

W zespole małych augustowian zagrał, i to jak, Bartosz Trocki, który urodził się w tym samym 2008 roku, w którym jego Tata, piłkarz Sparty, a potem Wigier, zginął w wypadku samochodowym. Bartek, który od członków Wigier otrzymał upominek, mieszka teraz w Ełku, ale z niedawnymi kolegami z Augustowa na boisku rozumie się znakomicie. Obok niego, w drużynie Sparty, prowadzonej przez Tomasza Kamińskiego, najbardziej podobali się bramkarz Jakub Solecki oraz zdobywca obu goli Łukasz Skindzier.

Trenowani przez Pawła Cimochowskiego chłopcy z Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, niesieni dopingiem publiczności, z miejsca rzucili się do ataku. Szybko, po piękniejszych jedna od drugiej bramkach Jakuba Bobrowskiego, Michała Wiśniewskiego i Cypriana Brzozowskiego prowadzili 3:0. Wtedy dwa gole, których nie powstydziłby się sam Rafał Trocki,  strzelił Łukasz Skindzier i wydawało się, że rozgrywane 2 x 15 minut spotkanie może zakończyć się remisem. O rezultacie 4:2 dla gospodarzy z Suwałk przesądziła zdobyta w samej końcówce bramka   autorstwa Jakuba Bobrowskiego.

Jeszcze więcej goli padło w rozgrywanym systemem 2 x 25 minut meczu starszych piłkarzy, którzy występowali niegdyś u boku Rafała Trockiego  i w Sparcie, i w Wigrach, których barw waleczny skrzydłowy bronił w latach 2000-2008. Znany z nieustępliwości zawodnik „wycinał” rywali, „przecinał” ich akcje. Stąd nosił pseudonim „Cina”. W Jego 9. już Memoriale nie mogło zabraknąć Wojciecha  Czereszewskiego, Adama Wyszyńskiego, Andrzeja Szyszki, Tomasza Bajki, Rafała Harasima, Karola Salika, Karola Śliwińskiego  czy Kamila Lauryna.

Karol Salik, dzisiaj już trener Sparty, w memoriałowym spotkaniu tradycyjnie wystąpił  w napadzie. Po jego dwóch pięknych golach i jeszcze piękniejszym Rafała Perki, Sparta prowadziła już 3:0. Jeszcze przed przerwą na 1:3 zmniejszył Paweł Cimochowski, ale na niewiele się to zdało. Po zmianie stron bramki dla augustowskiego zespołu zdobyli ponownie Salik, Wojciech Górski i Maciej Ostrowski, a gospodarze odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami Przemysława Makarewicza.

Okazja do rewanżu nadarzy się za rok, kiedy rozgrywany na przemian w obu miastach Memoriał Rafała Trockiego odbędzie się w Augustowie.


Akademia Piłkarska Wigry Suwałki – Sparta Augustów 4:2

Bramki: Jakub Bobrowski – 2, Michał Wiśniewski, Cyprian Brzozowski – Łukasz Skindzier.

Wigry: Bruno Sowulewski, Patryk Ambrosiewicz, Maciej Krupiński, Michał Wiśniewski, Jakub Bobrowski, Julian Micielica, Michal Dębski, Filip Świeczak, Igor Bober, Gabriel Różyński, Piotr Wasilewski, Eryk Kowalewski, Szymon Wawrukiewicz, Julian Werstak, Patryk Moćkun, Cyprian Brzozowski, Paweł Kaczorek, Jakub Sieńkowski, Filip Januszko.

Sparta: Jakub Solecki, Bartosz Trocki, Sebastian Kondracki, Szymon Prawdzik, Kamil Zawadzki, Jakub Stefanowski, Wiktor Zdancewicz, Łukasz Skindzier, Mariusz Filpkowski, Jakub Karczewski, Kamil Drejer, Kamil Cimochowski.


Wigry Suwałki – Sparta Augustów 3:6 (1:3)

Bramki: Paweł Cimochowski, Przemysław Makarewicz-2 –  Karol Salik-3, Wojciech Górski, Maciej Ostrowski.

Wigry: Karol Szyszko – Andrzej Spura, Wojciech Czereszewski, Adam Wyszyński, Paweł Cimochowski, Kamil Lauryn, Arkadiusz Zackiewicz, Tomasz Chmielewski, Przemysław Makarewicz, Piotr Gwaj, Błażej Barwicki.

Sparta: Karol Śliwiński – Wojciech Prawdzik, Łukasz Sobolewski, Aleksander Filipow, Maciej Ostrowski, Rafał Perka, Rafał Harasim, Michał Pieślak, Wojciech Górski, Karol Salik, Tomasz Kamiński.

/źródło: suwalki24.pl

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media