Concordia Elbląg pokonana
31 stycznia 2014, 10:56

W kolejnym kontrolnym spotkaniu suwalskie Wigry pokonały Concordie Elbląg 2:1. Oba trafienia zaliczył Karol Drągowski.

Był to kolejny zwycięski sparing biało-niebieskiech. Mecz ze względu na trudne warunki atmosferyczne rozegrano na pełnowymiarowej hali w litewskiim Mariampolu. Concordia jest jednym z rywali Wigier w rozgrywkach II ligi wschodniej. Po rundzie jesiennej elblążanie zajmują ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Spotkanie stało na dobrym poziomie. Concordia, w barwach której wystąpiło aż 14 nowych zawodników m.in z Japonii, Hiszpanii oraz Kamerunu zaprezentowała się dużo lepiej niż jesienią w ligowym meczu w Suwałkach. Pierwsza bramka padła w 12 minucie, kiedy to po faulu na Piotrze Karłowiczu, rzut wolny z 18 metrów na bramkę zamienił Karol Drągowski. Elblążanie wyrównali w 61 minucie. Po stracie w środku pola Michałowskiego, piłkę przejął Hector, podał do Raula, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Karola Salika. Na odpowiedź biało-niebieskich długo nie trzeba było czekać. Pięć minut później z rzutu rożnego wrzucił Bujalski, a Drągowski strzałem głową, dał Wigrom zwycięstwo.

W Wigrach, przez 66 minut występował testowany rosyjski pomocnik Serhij Kozuberda, którego później zastąpił lewy pomocnik Wissy Szczuczyn Maciej Kurcewicz. Warto wspomnieć, że w Concordii, w drugiej połowie pojawił się młodszy brat piłkarza Barcelony Alexa Songa – Willy.

Następny sparing biało-niebieskich czeka już w najbliższą sobotę, kiedy to o 16.00, w Zambrowie, suwalczanie podejmą trzecioligowy Płomień Ełk.

Wigry Suwałki 2:1 (1:0) Concordia Elbląg
Bramki: 12′, 66′ Drągowski – 61′ Raul

Wigry: Salik – Żebrowski (66′ Romachów), Wenger, Drągowski, Pomian (66′ Kamiński), Romachów (46′ Bujalski), Jeriomenko (59′ Atanacković), Kozuberda (66′ Kurcewicz), Kamiński (46′ Widejko). Makaradze (46′ Michałowski), Karłowicz (65′ Omilianowicz)