Concordia na kolanach. Koncertowa gra Wigier
27 września 2009, 08:17

Kompleks Concordii Piotrków Trybunalski przełamany. Wczoraj poiłkarze suwalskich Wigier zagrali jeden z najlepszych meczów sezonu i pokonali na własnym boisku Concordię 4:0 (2:0). Dwie bramki w pierwszej połowie zdobył łotewski napastnik Vitalijs Zils (5. i 12. minuta). Po przerwie do siatki trafił Daniel Ołowniuk (62. min.) oraz Sebastian Świerzbiński (77.min), który w piątek obchodził dwudzieste szóste urodziny i sprawił sobie wymarzony prezent…W dziale „Galeria” dostępne są zdjęcia z meczu. Jeszcze dziś zapraszamy do WIGRY TV na skrót meczu oraz fragmenty pomeczowej konferencji prasowej.

Suwalczanie od początku ruszyli do ataku i na efekty ich zaangażowania nie trzeba było długo czekać. Dwa gola Vitalijsa Zilsa i czerwona kartka dla Dawida Okpary nie pozostawiły złudzeń, że to Wigry będą cieszyć się z kompletu punktów. „Biało-niebiescy” przy dwubramkowym prowadzeniu przyjęli rywala na swojej połowie, ale dobrze grająca defensywa nie pozwoliła rywalom na przeprowadzenie groźnych akcji w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie rywale dwa razy byli blisko strzelenia kontaktowego gola, ale znowu strzelali suwalczanie. W 62. minucie Daniel Ołowniuk strzelił piękną bramkę po precyzyjnym podaniu Rafała Sadowskiego. Kilkanaście minut później prezent urodzinowy sprawił sobie Sebastian Świerzbiński, który ustalił wynik meczu.

Wigry zagrały kolejny dobry mecz. Miejmy nadzieję, że ta passa będzie kontynuowana w kolejnych spotkaniach. Podopieczni Zbigniewa Kaczmaraka zagrają trzy kolejne mecze na wyjeździe – pierwszy w najbliższą sobotę w Brzesku z Okocimskim.