OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Czas rozpocząć przygotowania
6 stycznia 2016, 19:49

Wigry czekają wzmocnienia w każdej formacji. Kadydaci do gry będą sprawdzani podczas licznych meczów kontrolnych. 

Pięciotygodniowe urlopy kończą piłkarze Wigier. W czwartek (7 stycznia) o 10.00 zespół spotka się na pierwszym w tym roku treningu. Piłkarze mają w planach zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 7. Wigry trenować będą także w piątek i sobotę, a w niedzielę przewidziano badania medyczne zawodników. Kolejny tydzień będzie już na wyższych obrotach. W planach są nawet dwa treningi dziennie.

Niemal przez cały styczeń i przez połowę lutego w drużynie będą pojawiać się testowani piłkarze. Wiadomo już, że za kilka dni przyjedzie zawodnik z Hiszpanii, a także młodzieżowiec , pomocnik Robert Dadok, piłkarz GTV Stadionu Śląskiego, który ma także na koncie pobyt w ekstraklasowym GKS-ie Bełchatów.

– To oczywiście tylko wstępne przymiarki. Chcemy wzmocnić każdą formację zespołu, ale kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Zależy nam na pozyskaniu zawodników, którzy aspirują do gry na najwyższym poziomie w naszym kraju, dlatego ostatni gracze będą do nas dojeżdżać wtedy, kiedy swoje kadry pozamykają kluby ekstraklasy- mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Wigier.

Przy okazji Zieliński dementuje informacje o ewentualnym przejściu do Wigier Jonatana Strausa, obrońcy Jagiellonii Białystok. – Nie ma takiego tematu- mówi dyrektor Wigier.

Zieliński spędzi najbliższy weekend w Hiszpanii, gdzie będzie przyglądał się kolejnym kandydatom do gry w Wigrach.
Pierwszych testowanych graczy Wigry sprawdzą 16 stycznia podczas sparingu z Olimpią w Zambrowie oraz 19 stycznia w meczu kontrolnym z Jagiellonią w Białymstoku.

Wiadomo, że w Wigrach nie zagrają wiosną Robert Hirsz, Łukasz Moneta i Łukasz Hanzel, który negocjuje z jednym z klubów polskiej ekstraklasy. Pod znakiem zapytania stoi też przyszłość Roberta Błąkały. Bramkarz wybiera się na testy do jedego z klubów drugiej ligi. Jego miejsce może zająć w Wigrach Artur Haluch z Legii Warszawa, który po zakończeniu jesiennej rundy gościł w Suwałkach na testach.

Pewne jest, że do drużyny wraca wypożyczony ostatnio do Olimpii Zambrów Kamil Zapolnik, który jesienią zdążył strzelić w II lidze sześć goli.

Plan przygotowań Wigier:

7 stycznia – pierwszy trening na boisku przy SP 7 w Suwałkach

16 stycznia – Olimpia Zambrów ( Zambrów)

19 stycznia- Jagiellonia Białystok ( Białystok)

21-30 stycznia – obóz w Bydgoszczy, sparingi z Olimpią Grudziądz, Bytovią Bytów, Chojniczanką Chojnice i prawdopodobnie z Lechem Poznań.

31 stycznia – 12 lutego – treningi w Suwałkach oraz mecze kontrolne mecze w halach na Litwie z FK Troki i Żalgirisem Wilno

13 – 27 lutego – zgrupowanie na Cyprze ( Larnaka), cztery sparingi, w tym 27 lutego z Polonią Warszawa.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media