OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Czołowe miejsca Wigier w raporcie PZPN
6 lutego 2014, 16:36

Polski Związek Piłki Nożnej, na swojej oficjalnej stronie pzpn.pl przedstawił raport dotyczący organizacji oraz bezpieczeństwa w trakcie spotkań rozgrywanych na poziomie Ekstraklasy, I oraz II ligi.

 

Raport zawiera szczegółowe informacje dotyczące poziomu organizacji i bezpieczeństwa na polskich stadionach – rozumianego jako połączenie w jedną spójną całość elementów określanych w języku fachowym jako „safety – bezpieczeństwo”, „security – zabezpieczenie / ochrona” oraz „service – obsługa”. Dlatego znajdą w nim Państwo oceny dotyczące tak różnych obszarów, jak współpraca organizatora z Policją i segregacja kibiców, praca stewardów i stan infrastruktury stadionowej, czy polityka informacyjna klubu, dostępność bufetów i czystość toalet.

Wigry praktycznie w każdej kategorii zajmują najwyższe lokaty w raporcie.

– rekord frekwencji w II lidze gr. wschodniej padł na meczu Stal Mielec – Wigry, który obejrzało 4.999 kibiców,

– najwyższą średnia frekwencję ma Stal Mielec – 4.640 widzów, suma widzów ogółem – 32.4799 (Wigry 8.799 – 6 m-ce w grupie)

– W kategorii spiker zawodów na I miejscu Wigry – ocena 5,30 (mecze prowadzili Andrzej Łukowski i Michał Kimszal) .

– W kategorii „najbardziej gościnne kluby”, w której brano pod uwagę liczbę przyjętych kibiców gości, Wigry są na 12 miejscu (205 kibiców, m.in. za Olimpią Zambrów – 220).

 

 – Takie właśnie kompleksowe spojrzenie jest kluczowe dla właściwego zrozumienia stanu bezpieczeństwa na polskich stadionach i jego oceny. Medialna wrzawa wokół pojedynczych, wyrwanych z kontekstu incydentów, nie służy właściwej ocenie sytuacji i zaproponowaniu konstruktywnych rozwiązań, lecz buduje jedynie złą atmosferę wokół piłki nożnej. W świetle zawartych w raporcie faktów stan bezpieczeństwa na polskich stadionach jest znacznie lepszy, niż powszechna opinia na jego temat – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes PZPN.

Pełny raport do pobrania dostępny: TUTAJ!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media