OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Czwarta rocznica śmierci Grzegorza Wołągiewicza
1 września 2014, 15:21

Równo cztery lata temu zmarł Grzegorz Wołągiewicz, były prezydent Suwałk i prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prezes SKS Wigry Suwałki.

Wieloletni nauczyciel matematyki i dyrektor szkoły zmarł 1 września, w dniu inauguracji roku szkolnego. Dzisiaj o godz. 18 w kościele Piotra i Pawła odprawiona zostanie rocznicowa Msza święta.

Nauczycielska pracę zaczął w Sejnach, potem był zastępcą komendanta Chorągwi ZHP i pierwszym dyrektorem szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach. W końcu lat 80. został wiceprezydentem Suwałk, następnie  przez dwa lata był zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10. Jeden z założycieli Bloku Samorządowego w 1994 roku został wybrany przez Radę Miejską na prezydenta Suwałk Funkcję tę pełnił przez dwie kadencje – do 2002 roku.

– Polska nie należała wtedy do Unii Europejskiej, nie było tylu środków zewnętrznych. Grzegorz Wołągiewicz miał wizję miasta, Suwałki bardzo się rozwinęły – opowiada Andrzej Turowski, były wiceprezydent, suwalski radny.  Za jego rządów m.in. została wybudowana Szkoła Podstawowa nr 11, powstała tzw. wewnętrzna obwodnica Suwałk, została utworzona Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Grzegorz Wołągiewicz w 2003 roku został prezesem SSSE SA. W 2005 roku objął bardzo niewdzięczną wówczas, bo klub znajdował się w trudnej sytuacji finansowej funkcję prezesa zarządu Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry.

– Współpracowaliśmy w klubie od 2007 roku, szkoda, że tylko przez trzy lata – wspomina Dariusz Mazur, wówczas dyrektor i wiceprezes, a dzisiaj prezes Wigier.   – Dużo się od Niego nauczyłem, przede wszystkim rzetelności i podejścia do ludzi. Zmieniały się władze, opcje i układy polityczne, a przed Nim  wszystkie drzwi stały otworem. Na taki szacunek zasłużył swoim życiem i postępowaniem.

         Wojciech Drażba

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media