OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Czwarty remis Wigier z rzędu
18 kwietnia 2014, 20:03

Po słabym spotkaniu Wigry zaliczyły kolejny, już czwarty z rzędu ligowy remis. Tym razem suwalczanie bezbramkowo zremisowali ze Zniczem Pruszków. 

Spotkanie nie należało do najciekawszych, a wynik idealnie odzwierciedla jego przebieg. Pierwszą sytuację stworzyły sobię Wigry. W 5 minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym przez Karola Mackiewicza i Artura Bogusza głową strzelał Lauryn, ale jego uderzenie bez problemu obronił Bigajski. Groźnie pod bramką gości było w 40 minucie meczu, kiedy to Bogusz przejął piłkę i zagrał ją po ziemi w pole karne, gdzie nie jednak było żadnego z piłkarzy Wigier i skończyło się jedynie na strachu.

Druga odsłona również nie przyniosła wielu emocji, choć przez jej początek Wigry większość czasu spędzały na połowie przeciwnika. Nie przyniosło to niestety żadnych podbramkowcyh sytuacji. Jedyną okazję miał w 73 minucie Povilas Luksys, któremu po prostopadłej piłce od Jakuba Bartkowskiego nie udało pokonać się golkipera Znicza. Chwilę wcześniej swoją szansę mieli także piłkarze gości, ale zamieszanie pod polem karnym Wigier wyjaśnił Karol Salik. Warto wspomnieć, że podopieczni Donatasa Venceviciusa ostatnie 20 minut musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce Aleksandara Atanackovicia.

Nie ma co ukrywać, że był to słaby mecz w wykonaniu biało-niebieskich. Do końca sezonu pozostało jeszcze jednak dziewięć spotkań, a świetną okazję do zdobycia trzech punktów Wigry będą miały już w najbliższą środę w Legionowej. Suwalczanie pozostali na trzeciej pozycji, ale dużo zależało będzie od jutrzejszych meczy.

Wigry Suwałki 0:0 (0:0) Znicz Pruszków

Wigry: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Atanacković, Tuttas, Mackiewicz (76′ Wesołowski), Jeriomenko (67′ Luksys), Lauryn, Michałowski (58′ Tarnowski), Bartkowski, Bujalski (85′ Karłowicz)

Znicz: Bigajski – Banaszewski (78′ Niksiński), Jaczewski (41′ Grudniewski), Januszewski, Jędrych, Kosiec, Kucharski, Machalski (68′ Zapaśnik), Niewulis, Paluchowski, Rackiewicz (42′ Bochenek)

Żółte kartki: Atanacković, Luksys, Karłowicz, Karankiewicz – Niewulis, Machalski, Grudniewski

Czerwona kartka: 69′ Atanacković

Widzów: 1400

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media