OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
D.Nowak: Będziemy nieustępliwi
27 kwietnia 2016, 11:22

Wigry pracują nad jeszcze szybszą grą. Trener chciałbym żeby zespół grał skutecznie, dla kibiców, żeby szczególnie na własnym stadionie zdobywał dużo goli.

Piłkarze Wigier szykują się na piątkowy mecz z sąsiadującą w tabeli Miedzią Legnica. Trener Dominik Nowak miał tym razem dużo czasu, by popracować z zespołem. W miniony weekend suwalczanie dopisali sobie trzy punkty za walkowera z wycofanym z I ligi Dolcanem Ząbki. – Pracujemy nad jeszcze szybszą grą- mówi trener Nowak.

– Wigry nie grały w ostatniej kolejce I ligi. Miał Pan dużo czasu, by spokojnie popracować z drużyną. Podczas treningów było widać, że duży nacisk kładzie Pan na grę bez przyjęcia piłki.

Dominik Nowak: Tak, dużo nad tym pracujemy. Wiadomo, grając z pierwszej piłki, przyspieszamy naszą grę, jest łatwiej stworzyć sytuacje bramkowe. Na ten element zwracam dużą uwagę od początku swojej pracy w Wigrach. Nie wszystko w tym zakresie jeszcze nam wychodzi, ale jest duży postęp.

– Odmienił Pan zespół. Cztery kolejki i dziesięć punktów. Wigry już dawno nie miały tak dobrej passy.

– Nie patrzmy tak na to. Mój poprzednik Donatas Vencevicius bardzo dobrze przygotował zespół. Jestem pod wrażeniem dyspozycji fizycznej drużyny, jej predyspozycji techniczno- taktycznych. Drużynie brakowało jedynie impulsu, który udało mi się wnieść. Nie patrzmy jednak na to tak, że to trener Nowak wszystko zrobił. Jest trener Grzegorz Mokry z którym codziennie od rana bardzo ciężko pracujemy, jest trener Andrzej Olszewski. Ostatnie wyniki są efektem pracy zespołowej.

– Wigry wskoczyły na dwunaste miejsce, ale ścisk w tabeli jest niesamowity i strefa spadkowa ciągle jest blisko.

– Zdaję sobie z tego sprawę. Tuż po przyjściu do Wigier, powiedziałem zawodnikom, że każdy mecz w tym sezonie będzie meczem o sześć punktów i to się sprawdza. Musimy walczyć w każdym spotkaniu o pełną pulę, bo tylko to będzie nas przybliżało do utrzymania i do tego aby zająć w tej lidze jak najwyższe miejsce.

– W piątek wieczorem Wigry czeka starcie z Miedzią Legnica, zespołem opartym na bardzo doświadczonych zawodnikach. Łatwo nie będzie.

– Jesteśmy przygotowani do tego meczu. Zagramy twardo, zdecydowanie, będziemy nieustępliwi. Chciałbym żeby zespół grał skutecznie, dla kibiców, żeby szczególnie na własnym stadionie zdobywał dużo goli.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media