OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Derby na pożegnanie jesieni
15 listopada 2008, 14:51

Trudne zadanie czeka piłkarzy suwalskich Wigier w ostatnim tegorocznym meczu II ligi gr. wschodniej. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka po dwóch porażkach z rzędu na własnym boisku, pojadą jutro do Wysokiego Mazowieckiego na derby województwa z Freskovitą. Na ten mecz nie trzeba mobilizować ani piłkarzy, ani kibiców, którzy w licznej grupie wybierają się na swój ostatni wyjazd w tym roku. Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z tego spotkania. Początek jutro (w niedzielę) o godzinie 13:00. Dostępna będzie także usługa WigryLiveSMS.  

Freskovita dopiero niedawno zaczęła spisywać się na miarę oczekiwań swoich kibiców. Po słabym początku sezonu, podopieczni Piotra Zajączkowskiego znacznie poprawili swą grę i dzięki temu zdobyli już 30 punktów (tylko 5 mniej od lidera), co daje im 5. pozycję. W ostatnim meczu pokonali na własnym boisku Pelikana Łowicz 2:0, potwierdzając tylko, że u siebie są bardzo groźni i mało komu pozwalają na uzyskanie zdobyczy punktowej. Taka postawa to zasługa solidnej obrony z Bartoszem Jurkowskim na czele, doświadczonej pomocy z jej liderem – Arkadiuszem Żaglewskim oraz skutecznego ataku. Linię napadu Freskovity tworzą dwaj byli zawodnicy Jagiellonii Białystok – Dzidosław Żuberek i Wojciech Kobeszko, a także Michał Twardowski. Wychowanek Sparty Augustów zdobył w tym sezonie 11 goli i wspólnie z Piotrem Banią z Sandecji Nowy Sącz jest najlepszym strzelcem ligi.

Wigry przegrały ostatnie 2 mecze i jadą do Wysokiego Mazowieckiego zatrzeć niekorzystne wrażenie. Zważywszy na ostatnie wyniki oraz sytuację kadrową, będzie to trudne zadanie. W niedzielę nie zagra na pewno najskuteczniejszy strzelec „biało-niebieskich” – Daniel Ołowniuk, który pauzuje za kartki. Do składu nie dołączą także kontuzjowani Tomasz Kotwica i Łukasz Stasiak. Pocieszeniem dla suwalskich kibiców jest fakt, że spore szanse na występ ma Maciej Makuszewski, który na pewno znajdzie się w kadrze meczowej, podobnie jak kontuzjowany od dłuższego czasu – Tomasz Chmielewski. 
Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze pokażą się z jak najlepszej strony w derbach województwa i przywiozą do Suwałk przynajmniej 1 punkt. Pomocna im będzie na pewno obecność sporej grupy suwalskich fanów, którzy gorącym dopingiem będą wspierać Wigry w ostatnim meczu tego roku. 
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media