OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Derby Podlasia w niedzielne popołudnie!
27 września 2013, 18:44

Ostatnie takie spotkanie suwalczanie rozgrywali dwa lata temu, a dokładnie 27 sierpnia 2011 roku. Wtedy z Sokołem Sokółka, a już w najbliższą niedziele z Olimpią Zambrów. Po dwuletniej przerwie biało-niebieskich czeka kolejny derbowy mecz!

– Wszyscy przygotowujemy się na ciężkie spotkanie, za wszelka cenę chcemy wygrać i utrzymać się w czołówce. Mamy trochę problemów zdrowotnych, ale niezależnie w jakim składzie wybiegniemy w niedziele na boisko, naszym celem będą wyłącznie 3 punkty. Widziałem dwa spotkania Olimpii w tym sezonie, jest to zespół dobrze zorganizowany. Musimy zagrać maksymalnie skoncentrowani i realizować plan jaki będziemy mieli wyznaczony przez trenera. Ostatni mecz nie wyszedł nam tak jak tego oczekiwaliśmy i chcemy się poprawić już w niedziele – powiedział Karol Drągowski, pomocnik biało-niebieskich.

Podopieczni Donatasa Venceviciusa, pomimo licznych kontuzji są zdeterminowani i zapowiadają, że interesuje ich tylko zwycięstwo. W kadrze na niedzielne spotkanie na pewno zabraknie Mateusza Romachowa i Adriana Karankiewicza, którzy nie są jeszcze w pełni gotowi do gry, jak również Valentina Jeriomenki, który zdjął już gips, ale teraz czeka go długa rehabilitacja i chorego Kamila LaurynaDo zespołu powrócili natomiast młodzieżowcy Paweł Omilianowicz i Artur Bogusz.

W drużynie przeciwnika wszyscy piłkarze są gotowi do niedzielnego spotkania z Wigrami. W zespole z Zambrowa występują głownie modzi zawodnicy z województwa oraz Młodej Jagiellonii. Grają tam między innymi były piłkarz suwalczan Przemysław Jastrzębski, czy testowany tego lata Bartłomiej Dołubizna.

Z Olimpią, jednak o punkty łatwo nie będzie. Drużyna z Zambrowa sprawiła już kilka niespodzianek w tym sezonie, a Wigry jak na razie w meczach z pozostałymi beniaminkami zaliczyły trzy remisy.

– Jak wyniki pokazują ciężko się nam gra z nowicjuszami naszej ligi, lecz jesteśmy w pełni zmobilizowani, aby być drugą drużyną Podlasia – mówi Kamil Wenger.

Na stadionie wzorem ostatniego spotkania otwarta będzie strefa dla dzieci, gdzie każdy rodzic będzie mógł oddać, na czas trwania meczu, swoją pociechę pod opiekę animatorek. Dzieci będą miały zapewnione liczne gry i zabawy oraz bezpłatny poczęstunek. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Zarzecze w niedzielę, o 17.30!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media