OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Do wicelidera na ostatni mecz w tym roku
10 listopada 2009, 15:13

Dziś we wczesnych godzinach rannych, piłkarze suwalskich Wigier wyjechali na ostatni mecz o mistrzostwo II ligi gr. wschodniej w tym roku. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przenocują w hotelu Igloopol w Dębicy, a jutro rano udadzą się do podtarnowskiej Niecieczy, gdzie zmierzą się z rewelacyjnym beniaminkiem – LKS. Już wiadomo, że będzie to ostatni ligowy mecz „biało-niebieskich” w tym roku, gdyż przełożone na 15 listopada spotkanie z Olimpią Elbląg zostało odwołane. Nasz serwis przeprowadzi relację LIVE oraz LIVE SMS (koszt to jedyne 1,22 zł). Początek jutro (11 listopada) o godz. 12:00. Zapraszamy!Uwaga! Osoby, które zamówiły relację LIVE SMS z meczu Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg otrzymają w zamian relację z meczu LKS Nieciecza – Wigry.

Nieciecza to wieś położona w województwie małopolskim w powiecie tarnowskim w gminie Żabno, liczy zaledwie kilkuset mieszkańców. Ludowy Klub Sportowy z Niecieczy zawdzięcza obecność w II lidze swojemu głównemu sponsorowi – firmie Bruk-Bet, producentowi kostki brukowej. Współwłaściciel firmy – pani Danuta Witkowska jest równocześnie prezesem klubu. LKS Nieciecza w poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej, ustępując tylko rezerwom Korony Kielce. Podopieczni Marcina Jałochy awansowali bezpośrednio do II ligi, gdyż przepisy zabraniały kieleckiemu zespołowi awansu do tej klasy rozgrywkowej. Beniaminek w swoim drugoligowym debiucie rozbił na własnym boisku Okocimski Brzesko 3:0. W kolejnym meczu po bardzo dobrej grze, zremisował bezbramkowo w Suwałkach z Wigrami. Udowodnił wówczas, że jest silną drużyną, ale chyba nikt się nie spodziewał, że po osiemnastu kolejkach zespół z Niecieczy będzie zajmował 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów (tyle samo co lider). Jednak w ostatnich dwóch meczach LKS zanotował wyraźna zniżkę formy, przegrał bowiem w Piotrkowie Trybunalskim z Concordią 0:1 i zremisował w Brzesku z Okocimskim 1:1, ratując punkt w doliczonym czasie gry.
Suwalczanie mieli dłuższą przerwę od swego rywala, gdyż ostatni mecz grali 31 października na własnym boisku z Resovią Rzeszów (0:0). Zaplanowane na 7 listopada spotkanie z Olimpią Elbląg jak wiadomo nie doszło do skutku. Wigry co prawda nie są faworytem jutrzejszego meczu, ale ostatnia postawa suwalczan daje nadzieję na osiągnięcie dobrego rezultatu. Sytuacja kadrowa również daje powody do zadowolenia – tylko chory Karol Drągowski nie pojechał do Niecieczy, jego miejsce w kadrze zajął Michael Sanni. Kilku zawodników narzeka na drobne urazy, ale nie powinny one ich wykluczyć z gry.
Jutrzejszy mecz jest bardzo ważny pod kątem pozycji w ligowej tabeli przed przerwą zimową. Jeśli nasza drużyna wygra w Niecieczy, a mecz z Olimpią Elbląg zostanie zweryfikowany jako walkower dla Wigier (co bardzo prawdopodobne), suwalczanie mogą zająć bardzo wysokie miejsce. Trzymajmy kciuki!

LKS Nieciecza – Wigry Suwałki, środa 11 listopada, godz. 12:00. Zapraszamy na relację LIVE!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media