OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Dobry mecz, kolejny remis
16 sierpnia 2014, 21:17

Biało-niebiescy wywieźli tylko punkt z Siedlec, ale zagrali naprawdę dobry mecz. Zwycięstwo było blisko.

Wigry lepiej zaczęły ten mecz, więcej utrzymywały się przy piłce. Siedlczanie próbowali kontrować, ale mimo wszystko pierwsza połowa nie przyniosła zby wielu emocji i sytuacji. Najbliżej szczęścia suwalczanie byli w 35 minucie. Dośrodkował Mackiewicz, piłkę głową przedłużył Karłowicz, w międzyczasie minął się z nią bramkarz Pogoni, a Sebastian Radzio efektownym strzałem przewrotką z około 11 metrów nie dał rady umieścić piłki w siatce. Godpodarze odpowiedzieli dwoma strzałami z dystansu Wójcika, ale Karol Salik w obu przypadkach był na posterunku.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Poza kilku minutowym przestojem, Wigry cały czas atakowały. Dwie jedyne okazje do strzelenia gola siedlczanie mieli w 53 i 56 minucie. Wtedy to w ciągu trzech minut najpierw strzał głową Rodaka kapitalnie obronił Salik, a później Demaniuk zmarnował dobrą sytuację, strzelając obok bramki. Od 60 minuty inicjatywę przejeły Wigry. Suwalczanie starali się jak mogli, ale piłka nie chciała wpaść do siatkii, ani po strzałach piłkarzy z Suwałk, ani z Siedlec, bowiem w 69 minucie defensor Pogoni był bliski strzelenia bramki samobójczej. Dobrą sytuację miał jeszcze chwilę później Adrian Karankiewicz, ale jego strzał głową minimalnie minął bramkę gospodarzy.

Zdecydowanie przed najlepszą okazją stanął w doliczonym czasie gry wprowadzony na boisko w drugiej połowie Karol Drągowski. Pomocnik Wigier, po dośrodkowaniu Karola Mackiewicza, stojąc trzy metry od bramki gości nie zdołał zdobyć bramki i Wigry odnotowały trzeci remis z rzędu.

Pogoń Siedlce 0:0 (0:0) Wigry Suwałki

Pogoń: Kozaczyński – Kosiorowski, Lewandowski, Grudniewski, Ratajczak, Ogrodnik (77′ Dybiec), Rodak, Wójcik, Krawczyk (70′ Ciechański), Tataj (63′ Dziubiński), Demianiuk.

Wigry: Salik – Bartkowski, Karankiewicz, Jarzębowski, Bogusz, Żebrowski (61′ Biel), Lauryn (72′ Drągowski), Michałowski, Mackiewicz, Radzio, Karłowicz (54′ Sernas).

Żółte kartki: Dziubiński, Kosiorowski, Lewandowski – Lauryn.

Czerwona kartka: 90′ Bogusz.

Widzów: 2150

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media