OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Dwie pieczenie na jednym ogniu
14 czerwca 2014, 16:13

Dwa awanse wywalczyli w sezonie 2013/2014 piłkarze suwalskich Wigier. Szeroka oraz mocna kadra pierwszego zespołu przyczyniła się do sukcesu rezerw, które awansowały dziś do IV ligi.

– Serdecznie dziękuje trenerom pierwszego zespołu, którzy przez cały sezon podsyłali zawodników pierwszej drużyny, do gry w drugim zespole. Dużo nam to pomogło i bez tego o awans byłoby ciężko – mówi Andrzej Spura.

Rzeczywiście piłkarze trenowani przez Zbigniewa Kaczmarka w dużym stopniu przyczynili się do awansu, bowiem to bramki Pomiana, Wesołowskiego i byłego piłkarza biało-niebieskich Pawła Cimochowskiego dały zwycięstwo z Gieretem.

Wynik spotkania otworzył w 31 minucie Cimochowski. Tuż przed końcem pierwszej połowy rezultat podwyższył Wesołowski, a dziewięć minut po wznowieniu gry trzecią bramkę dla rezerw zdobył Pomian.

Podopieczni Andrzeja Spury przeważali i praktycznie przez cały mecz byli lepszym zespołem. Nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania, kiedy to ambitni goście zdobyłi dwie bramki.

– Słowa uznania należą się piłkarzom Gieretu, którzy dzielnie walczyli przez cały mecz i pokazali charakter. Szkoda, że tylko dwa zespoły mogą awansować – kończy trener drugiego zespołu.

Wigry II Suwałki 3:2 (2:0) Gieret Giby

Bramki: 31′ Cimochowski, 44′ Wesołowski, 55′ Pomian – 85′, 87′

Wigry II: Sobolewski – Żybura (55′ R. Kupszta), Pilichowski, Petelski, Pomian, Szydłowski (70′ M. Kupszta), Kamiński (85′ Mandygraf), Jeriomenko, Wesołowski, Omilianowicz, Cimchowski (63′ Koch).

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media