Echa meczu ze Świtem, czas na Resovię
26 października 2009, 15:57

Nie milkną komentarze o ostatnim meczu suwalskich Wigier, w którym „biało-niebiescy” pokonali lidera II ligi – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. W prasie można wyczytać wiele pozytywnych opinii o drużynie Zbigniewa Kaczmarka. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. Tymczasem suwalczanie nie myślą o sobotnim wydarzeniu, a intensywnie przygotowują się do kolejnego spotkania. W najbliższą sobotę (31 października) o godz. 13:00 na stadionie miejskim w Suwałkach, Wigry podejmą bardzo dobrze spisującą się w ostatnich meczach Resovię Rzeszów. Nasza drużyna rozegra w tym roku już tylko trzy ligowe mecze – każdy z nich będzie bardzo ważny, gdyż do zdobycia jest jeszcze dziewięć punktów, które zadecydują o pozycji w tabeli przed przerwą zimową.
Od dziś SKS „Wigry” rozpoczął akcję, mającą na celu zapełnienie stadionu w sobotnie popołudnie. Już w krótce w Suwałkach pojawią się transparenty i plakaty informujące o meczu z Resovią. W konkursach organizowanych przez Radio 5 będzie można wygrać karnety na mecze Wigier do końca sezonu. Podczas meczu organizatorzy zapewnią atrakcyjne konkursy z cennymi pamiątkami dla kibiców (nagrodą główną będzie oryginalna koszulka z autografami piłkarzy).Już dziś informujemy, że m.in. ze względu na zapowiadany przyjazd kibiców gości, spotkanie Wigry – Resovia będzie meczem podwyższonego ryzyka, dlatego prosimy wszystkich kibiców udających się na stadion o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

PRASA O MECZU ŚWIT – WIGRY

Po pięknym finiszu, Wigry Suwałki pokonały Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. By zdobyć trzy bramki wystarczyło dwanaście minut. Gospodarze większość spotkania grali jednak w osłabieniu.

W pierwszej połowie Wigry mogły objąć prowadzenie, w 28 minucie Drwęcki otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym na Ołowniuku i sędzia podyktował rzut karny, jednak Zils trafił w słupek. Był to już czwarty z rzędy niewykorzystany karny przez suwalczan.
W drugiej połowie Wigry pokazały swoją siłę, między 70 a 82 minutą, zawodnicy suwalskiej drużyny trzykrotnie wpisali się na listę strzelców i tym samym dobili rywala. Bramki dla Wigier kolejno zdobywali: Makuszewski, Reginis i Chudziński.

podlaskisport.pl

Wigry odniosły sensacyjne zwycięstwo ze Świtem. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka rozbili w Nowym Dworze Mazowieckim czołową drużynę drugiej ligi 3:0!

Od 28 minuty Wigry grały w przewadze jednego zawodnika. Za faul w polu karnym na Ołowniuku czerwoną kartkę zobaczył Drwęcki. Ale goście jeszcze nie objęli prowadzenia. Zils z jedenastu metrów trafił w słupek. To już czwarty niewykorzystany karny z rzędu przez suwalczan!
Jednak, co się odwlecze… Przewagę Wigry wykorzystały po przerwie. Do siatki trafiali Makuszewski, Chudziński, a samobójem „popisał się” znany z występów w Jagiellonii Tomasz Reginis i ekipa Kaczmarka odniosła efektowne zwycięstwo.

wspołczesna.pl

Dziś rozegrano kolejne mecze 16. kolejki grupy wschodniej II ligi. Z drużyn z czołówki tabeli Start Otwock pewnie pokonał na wyjeździe Przebój Wolbrom 3-0 (2-0), a Ruch Wysokie Mazowieckie wygrał 4-2 (1-2) z GKS-em Jastrzębie. Największą niespodziankę sprawiły natomiast Wigry Suwałki, które pokonały na wyjeździe 3-0 (0-0) prowadzący przed tą kolejką Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Suwalczanie, grając od 28. minuty z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Karola Drwęckiego, mogli wygrać ten mecz wyżej, ale karnego nie wykorzystał Vit?lijs Zi?s.

90minut.pl

Świt pokonany i zawstydzony

Na szczycie tabeli panuje spory ścisk. Aż cztery drużyny walczą ze sobą zażarcie o pozycję lidera. W tej kolejce najlepszy kwartet będzie miał dość łatwe zadanie. Mimo to Świt wyraźnie uległ Wigrom Suwałki 0:3! LKS Nieciecza nie pozostawił wątpliwości w spotkaniu z Sokołem Aleksandrów Łódzki.