OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Gierach: Chcemy jak najszybciej wrócić na szczyt tabeli.
27 listopada 2020, 17:00

Krótkiego wywiadu przed jutrzejszym meczem we Wronkach udzielił nam Paweł Gierach. Sprawdź, jak zespół czuje się przed piętnastą serią gier.

Redakcja: Paweł, ostatnie tygodnie nie były łatwe dla naszej drużyny. Od dłuższego czasu biało-niebieskich prześladowały liczne kontuzje. Jak wspomina trener Dawid Szulczek – najgorszy okres jest już jednak za nami. Z jakim nastawieniem przyjechaliście do Wronek?

Paweł Gierach: Do Wronek przyjechaliśmy w jasnym celu – chcemy zgarnąć komplet punktów. Czujemy duży niedosyt po ostatniej porażce z GKS-em Katowice. Dodatkowo, spadliśmy na trzecią pozycję, więc chcemy jak najszybciej wrócić na szczyt tabeli. Stać nas na to. 

 

Redakcja: Nasz sobotni rywal – Lech II Poznań uzbierał do tej pory 12 punktów i zajmuje obecnie 16. lokatę. Co możesz powiedzieć o zespole przeciwnika?

Paweł Gierach: Ostatnie mecze pokazały, że w tej lidze punkty to tylko liczby. Każda drużyna potrafi zaskoczyć, więc nie zwracamy uwagi na pozycję w tabeli naszych rywali. Lech II to bardzo młody zespół, większość zawodników to moi rówieśnicy. Dobrze operują piłką i mają spore ambicje – chcą jak najszybciej trafić do kadry pierwszego zespołu. 

 

Redakcja: W meczu ze Stalą Rzeszów zdobyłeś swoją debiutancką bramkę w oficjalnych spotkaniach suwalskich Wigier. Nie trzeba było długo czekać, bo już po kilkunastu dniach dołożyłeś kolejne trafienie – tym razem z GKS-em Katowice. Jak „smakują” bramki w tak ważnych spotkaniach?

Paweł Gierach: Każda bramka niesamowicie cieszy, kolejne trafienia dodają też pewności siebie. Chciałbym zacząć regularnie wpisywać się na listę strzelców. Mimo tego, zdecydowaniem ważniejsza jest teraz postawa całego zespołu. Musimy wygrywać mecze, aby na wiosnę zrealizować swój główny cel, jakim jest awans na zaplecze Ekstraklasy. 

 

Redakcja: W tę sobotę każdy kibic będzie mógł za darmo obejrzeć mecz pomiędzy Wigrami a Lechem. Wielu fanatyków będzie śledzić Waszą grę przed swoimi ekranami. Co możecie im obiecać?

Paweł Gierach: Jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Każdy z nas na boisku zostawia 100% swoich możliwości i tak samo będzie jutro. Możemy zagwarantować walkę do ostatnich minut. Postaramy się przywieźć do Suwałk cenne 3 punkty.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media