OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1
15 września 2019, 09:51

W 9. kolejce Fortuna 1 Ligi przegrywamy wyjazdowe spotkanie w Tychach.

Dużo walki, wiele emocji, ale ostatecznie to rywale inkasują trzy punkty. Choć byliśmy bliscy wywiezienia z terenu rywala jednego punkty, to do remisu zabrakło nam 60 sekund. Pierwsza bramka padła w 16. minucie gry. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Wigier trafiło do będącego na wolnym polu Kacpra Piątka, który uderzając głową z piątego metra nie dał szans na skuteczną interwencję Dominikowi Kąkolewskiemu. Biało-Niebiescy starali się wyrównać głównie za sprawą dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale do przerwy niekorzystny rezultat się nie zmienił.

W drugiej połowie na murawie można było zaobserwować prawdziwy mecz walki. Było dużo starć o piłkę, coraz więcej fauli z jednej i drugiej strony i żółte kartki. Wigry wyczekiwały swojej szansy i w końcu udało się doprowadzić do remisu. Piłkę w pole karne rywala zagrał Cezary Sauczek, a interweniujący Bartosz Szeliga przeciął podanie na tyle niefortunnie, że piłka przy samym słupku wpadła do bramki. Gdy mecz zbliżał się już do końca doszło do sporego zamieszania w polu karnym Wigier. Zawodnicy z Suwałk mieli problem ze skutecznym wybiciem piłki z własnego pola karnego, co zaowocowało stratą piłki i dokładnym uderzeniem piłki w wykonaniu Dario Krišto, który na minutę przed końcem meczu dał swojej drużynie prowadzenie. Niekorzystnego rezultatu nie udało się już odwrócić i z Tychów wracamy bez punktu.

Teraz przed nami niezwykle ważne spotkanie ze znajdującym się w wysokiej dyspozycji Stomilem Olsztyn. Derby Północno-Wschodniej Polski już w najbliższy piątek 20. września. Bądźcie z nami na Stadionie Miejskim w Suwałkach!

 

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1

Bramki: 16’ Kacper Piątek, 90’ 78’ Bartosz Szeliga (sam.) Dario Krišto

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 6. Marcin Kowalczyk, 20. Bartosz Szeliga – 77. Kacper Piątek, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki,  (67, 13. Łukasz Moneta) – 27. Mateusz Piątkowski, (73, 32. Szymon Lewicki)

Wigry Suwałki: 33. Dominik Kąkolewski – 21. Konrad Matuszewski , 34. Adrian Piekarski, 4. Dawid Sołdecki, 44. Adrian Karankiewicz, 22. Joel Huertas – 64. Łukasz Sosnowski, 2. Paweł Gierach (56, 27. Robert Bartczak), 6. Grzegorz Aftyka – 9. Kamil Sabiłło (73, 10. Michał Żebrakowski), 77. Cezary Sauczek (89, 17. Oskar Furst)

Żółte kartki: Mateusz Piątkowski, Sebastian Steblecki, Dario Krišto – Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski, Cezary Sauczek

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

 

Foto: Łukasz Sobala / www.pressimages.pl

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media