OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Grzegorz Wołągiewicz- pamiętamy
20 grudnia 2015, 13:07

– Człowiek żyje tak długo, jak żyje pamięć o nim. Na stadionie miejskim odsłonięto tablicę poświęconą byłemu prezesowi Wigier i prezydentowi Suwałk.

Rodzina, przyjaciele, wspólpracownicy i sąsiedzi wspominali w sobotę Grzegorza Wołągiewicza, prezesa Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry Suwałki i prezydenta Suwałk, podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej umieszczonej przed wejściem do budynku głównego na suwalskim stadionie miejskim.

Tablicę odsłoniła żona – Danuta Wołągiewicz, której towarzyszyli synowie Robert i Marek z żonami oraz wnuki. – Człowiek żyje tak długo, jak żyje pamięć o nim – powiedziała podczas uroczystości.

Zmarłego w 2010 roku prezesa Wigier wspominali m.in. prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, Dariusz Mazur, który był inicjatorem ufundowania tablicy, Maria Lauryn, Michał Stanowski i Piotr Stokowiec.

Na pamiątkowej tablicy został umieszczony napis: Społecznik, działacz, wychowawca. Są tacy ludzie, o których można by napisać encyklopedię, a i tak byłoby zbyt mało. Wystarczy krótko – dobry człowiek. Kochał nasz klub, kochał Suwałki i był z nich dumny. Dziś my jesteśmy dumni, że znaliśmy go i mogliśmy z nim pracować. Przyjaciele z klubu Wigry Suwałki.

Grzegorz Wołągiewicz urodził się w 1950 r. Był nauczycielem, samorządowcem, działaczem sportowym, a przede wszystkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Był pierwszym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach, wiceprezydentem i prezydentem Suwałk. Pełnił też funkcję prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Grzegorz Wołągiewicz był działaczem Podlaskiego oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2005 r. był prezesem SKS Wigry Suwałki. Zmarł 1 września 2010 r. Od trzech lat imię Grzegorza Wołągiewicza nosi międzynarodowy turniej piłkarski drużyn dziecięcych w Suwałkach.

 

Zdjęcia suwalki24.pl

 

Zdjęcia niebywalesuwalki.pl

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media