Hat-trick Adamka i komplet punktów w meczu z Garbarnią
21 września 2020, 13:34

Biało-niebiescy odnieśli swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Suwalskie Wigry odnotowały pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Dawida Szulczka pokonali Garbarnię Kraków 3:1.

Pierwsza odsłona spotkania to głównie gra w środkowej strefie boiska. Żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce przeciwników. Tuż po przerwie biało-niebiescy ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. Kilka minut po przerwie piłkę w bramce umieścił Kamil Adamek. Wigry miały jeszcze okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale nieznacznie pomylił się Denis Gojko. Niewykorzystana sytuacja naszego skrzydłowego zemściła się i już w 56. minucie „brązowi” doprowadzili do wyrównania. Przez niemal pół godziny biało-niebiescy starali się zagrozić bramce Garbarni. Bramkarz gospodarzy skapitulował dopiero w 86. minucie. Po rzucie rożnym, wykonanym przez Babiarza, swoją drugą bramkę strzelił Adamek. W doliczonym czasie gry nasz napastnik dorzucił trzecie trafienie, ustalając wynik spotkania.

Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki 1:3 (0:0)

Garbarnia: Kozioł – Laskoś (66 Malik), Masiuda, Nakrosius – Kowalski, Duda (90 Klimek), Kuczak, Marszalik (89 Pająk) – Bąk, Serafin (89 Wacławek) – Radwanek (46 Kołbon).

Wigry: Zoch – Ozga, Dobrotka, Piekarski, Karankiewicz, Liszka – Czułowski (82 Bogusławski), Babiarz – Gojko (66 Wełniak), Sauczek (84 Gierach) – Adamek.

Bramki: 0:1 – Adamek 46, 1:1 – Kuczak 56, 1:2 – Adamek 86, 1:3 – Adamek 90+2.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Żółte kartki: Bąk – Karankiewicz. Widzów: 500.