Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 5:2
13 lipca 2011, 17:54

Piłkarze drugoligowych Wigier Suwałki przegrali w meczu kontrolnym z występującą w ekstraklasie Jagiellonią Białystok 2:5. Spotkanie odbyło się w Surażu. Bramki strzelili: Maycon, Kukol, Zawistowski i dwa Frankowski- dla Jagiellonii oraz Brokas i Niewulis- dla Wigier.Suwalczanie prowadzili do przerwy 2:1, a w zdobyciu obu goli spory udział miał pozyskany niedawno pomocnik Willer Souza Oliveira. Najpierw, piłkę po znakomicie wykonanym przez niego rzucie rożnym przedłużył Rogoziński, a formalności dopełnił Audrius Brokas. Niespełna pięć minut później Brazylijczyk idealnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Andrzeja Niewulisa, który strzałem pod poprzeczkę zdobył drugiego gola dla Wigier. W przerwie trener Jagiellonii wymienił całą ,,jedenastkę”. To odwróciło losy spotkania. Dominacja piłkarzy z Białegostoku była widoczna szczególnie w końcówce meczu, kiedy zdobyli aż trzy gole.- Do 60 minuty toczyliśmy z Jagiellonią wyrównany mecz. Później chłopcy złapali lekką zadyszkę. Swoje zrobiły też błędy arbitra, który w ostatniej minucie podarował Jagiellonii prezent w postaci rzutu karnego, a wcześniej, przy czwartej bramce dla rywala nie zauważył jak Frankowski ewidentnie przyjął piłkę ręką- mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier.Składy:Jagiellonia: Słowik – Norambuena, Porębski, Cionek, Straus – Kupisz, Grzyb, Zawistowski, Seratlić  – Cetković, Maycon. II połowa: Baran – Bartczak, Skerla, Soczyński, El Mehdi – Makuszewski, Hermes, Zawistowski, Kukol, Plizga – Frankowski.Wigry: Salik – Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius (46. Darda) – Pomian (46. P. Walicki), Świerzbiński (83. Sawicki), Niewulis (68. T. Barczak), Ł.Walicki (67` Sławicki) – Willer (78` Ołowniuk), Brokas (46. Mikulenas).Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki  5:2 (1:2)Gole: Maycon 3, Vladimir Kuko 49, Paweł Zawistowski 80 i Tomasz Frankowski 83, 90 (k) dla Jagiellonii oraz Audrius Brokas 18 i  Andrzej Niewulis 22 dla Wigier

Piłkarze drugoligowych Wigier Suwałki przegrali w meczu kontrolnym z występującą w ekstraklasie Jagiellonią Białystok 2:5. Spotkanie odbyło się w Surażu. Bramki strzelili: Maycon, Kukol, Zawistowski i dwa Frankowski- dla Jagiellonii oraz Brokas i Niewulis- dla Wigier.

Suwalczanie prowadzili do przerwy 2:1, a w zdobyciu obu goli spory udział miał pozyskany niedawno pomocnik Willer Souza Oliveira. Najpierw, piłkę po znakomicie wykonanym przez niego rzucie rożnym przedłużył Rogoziński, a formalności dopełnił Audrius Brokas. Niespełna pięć minut później Brazylijczyk idealnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Andrzeja Niewulisa, który strzałem pod poprzeczkę zdobył drugiego gola dla Wigier. W przerwie trener Jagiellonii wymienił całą ,,jedenastkę”. To odwróciło losy spotkania. Dominacja piłkarzy z Białegostoku była widoczna szczególnie w końcówce meczu, kiedy zdobyli aż trzy gole.

– Do 60 minuty toczyliśmy z Jagiellonią wyrównany mecz. Później chłopcy złapali lekką zadyszkę. Swoje zrobiły też błędy arbitra, który w ostatniej minucie podarował Jagiellonii prezent w postaci rzutu karnego, a wcześniej, przy czwartej bramce dla rywala nie zauważył jak Frankowski ewidentnie przyjął piłkę ręką- mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier.

Składy:
Jagiellonia: Słowik – Norambuena, Porębski, Cionek, Straus – Kupisz, Grzyb, Zawistowski, Seratlić  – Cetković, Maycon. II połowa: Baran – Bartczak, Skerla, Soczyński, El Mehdi – Makuszewski, Hermes, Zawistowski, Kukol, Plizga – Frankowski.
Wigry: Salik – Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius (46. Darda) – Pomian (46. P. Walicki), Świerzbiński (83. Sawicki), Niewulis (68. T. Barczak), Ł.Walicki (67` Sławicki) – Willer (78` Ołowniuk), Brokas (46. Mikulenas).

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki  5:2 (1:2)
Gole: Maycon 3, Vladimir Kuko 49, Paweł Zawistowski 80 i Tomasz Frankowski 83, 90 (k) dla Jagiellonii oraz Audrius Brokas 18 i  Andrzej Niewulis 22 dla Wigier