Jagiellonia pokonana po raz trzeci z rzędu
19 stycznia 2016, 14:19

Wigry wygrały w Białymstoku 2:1. Gole zdobyli Kamil Zapolnik i Damian Gąska. W sobotę mecz z Lechem Poznań.

Piłkarze Wigier pokonali w Białymstoku występującą w ekstraklasie Jagiellonią 2:1. Gole dla suwalczan zdobyli: w 55 minucie Kamil Zapolnik i 88 minucie Damian Gąska. Trener Donatas Vencevicius desygnował do gry dwie jedenastki, w tym pięciu testowanych piłkarzy. Był to drugi mecz kontrolny Wigier tej zimy.

W pierwszej, wyrównanej połowie meczu więcej szczęścia mieli gospodarze. W 40 minucie bramkę dla Jagiellonii zdobył Słowak Martin Baran, który przytomnie zachował sie w zamieszaniu w polu karnym. Wigry też miały swoje okazje, ale strzały suwalczan w ładnym stylu obronił Krzysztof Baran.

Do wyrównania doszło tuż po zmianie stron. W 55 minucie po kombinacyjnej akcji zakończonej strzałem Pawła Gidelskiego, skuteczną dobitką popisał się Kamil Zapolnik. Chociaż później Jagiellonia przycisnęła, to więcej z gry miały Wigry. W 88 minucie bramkarza gospodarzy pokonał po indywidualnej akcji Damian Gąska, który precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu na 1:2.

Co ciekawe, była to trzecia wygrana Wigier z Jagielonią, w trzecim meczu kontrolnym tych drużyn. W poprzednich dwóch sparingach suwalczanie wygrali po 1:0.

Jeszcze dziś sztab szkoleniowy Wigier zdecyduje o losach testowanych młodzieżowców. W meczu z Jagiellonią zagrali nie tylko trenujący od kilku dni w Suwałkach Robert Dadok ze Stadionu Śląskiego Chorzów, Paweł Gidelski z Unii Warszawa i Bartłomiej Olszewski z Górnika II Zabrze, ale także osiemnastoletni pomocnik Miłosz Kozak, który jesienią występował w trzecioligowych rezerwach oraz grającej w Lidze Mistrzów drużynie juniorów Legii Warszawa. Piątym z testowanych w Wigrach jest 24-letni Hiszpan Omar Santana, były gracz rezerw Celty Vigo i Atletico Madryt, który prawdopodobnie znajdzie się w kadrze suwalczan na rozpoczynający się w czwartek obóz w Bydgoszczy.

W kolejnym meczu kontrolnym, w sobotę o 12.00 Wigry zmierzą się w Poznaniu z tamtejszym Lechem.

Jagiellonia Białystok 1-2 Wigry Suwałki

Bramki: Martin Baran 40 – Kamil Zapolnik 55, Damian Gąska 88

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Krzysztof Baran – Matija Sirok, Martin Baran, Sebastian Madera, Piotr Tomasik – Karol Mackiewicz, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski, Karol Świderski – Fedor Cernych. (II połowa) Krzysztof Karpieszuk – Paweł Olszewski, Michał Koźlik, Kamil Pajnowski, Jonatan Straus – Piotr Grzelczak, Emil Łupiński, Dawid Szymonowicz, Kacper Falon, Taras Romanczuk – Łukasz Sekulski.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch (46 Karol Salik) – Jakub Bartkowski (46 Artur Bogusz), Tomasz Jarzębowski (46 Maciej Wichtowski), Adrian Karankiewicz (46 Kamil Lauryn), Bartosz Widejko (46 Kamil Rozmus) – Omar Santana (46 Robert Dadok), Aleksandar Atanacković (46 Damian Gąska), Bartłomiej Olszewski (46 Marcin Tarnowski), Miłosz Kozak (46 Paweł Gidelski), Mateusz Żebrowski (46 Bartosz Biel) – Kamil Adamek (46 Kamil Zapolnik).