OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Jubileuszowa edycja pełna emocji
6 stycznia 2020, 11:50

Sportowe emocje, występy artystyczne i szczytny cel – w niedzielę tłumy suwalczan uczestniczyły w 20. Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

Już po raz dwudziesty w mieście odbył się piłkarski turniej, którego głównym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się w nowej hali widowisko-sportowej Suwałk Arena. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym cały dochód przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo z Suwałk, zajmującego się młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie,. A przekazywać jest co, gdyż podczas 20. edycji udało nam się przekroczyć magiczną barierę i łącznie uzbierać już ponad milion złotych! Dziękujemy wszystkim kibicom, sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrego serca bo to wszystko nie udałoby się bez waszego wsparcia. Razem tworzymy Biało-Niebieską rodziną, dla której pomoc potrzebującym leży na sercu.

Turniej oficjalnie otworzyli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Dariusz Mazur, Prezes suwalskiego I ligowca Wigry Suwałki. – Chcę pogratulować Prezesowi Darkowi Mazurowi, drużynie Wigry Suwałki oraz całemu środowisku skupionemu wokół turnieju. To wyjątkowe, że od tylu lat spotykamy się przy okazji tego widowiska i możemy zebrać pieniądze na szczystny cel. Cieszę się, że jubileuszowa edycja nabrała nowej jakości i możemy spotkać się na nowej hali Suwałki Arena – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Samo wydarzenie również miało w tym roku niespotykaną skalę. Hala Suwałki Arena zapełniła się do ostatniego miejsca, a na murawie zobaczyć mogliśmy nie tylko znakomitych piłkarzy. Do Suwałk na turniej przyjechały cztery drużyny : Reprezentacja Artystów Polskich, Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Mundial 2002, Mistrzynie Polski w Piłce Nożnej Kobiet – Górnik Łęczna oraz drużyna złożona z Przyjaciół Mikołajkowego Turnieju 0 to właśnie ta ostatnia drużyna nie dała szans rywalom i zwyciężyła jubileuszową edycję. Drugie miejsce przypadło Reprezentacji Polski Mundial 2002, a trzecie Reprezentacja Artystów Polskich.

Spotkania rozgrywane były na przemian z wydarzeniami artystycznymi. Pomiędzy meczami publiczność rozgrzewała gorącym tańcem Kashira, czyli pierwsza Polka, która wystąpiła na karnawale w Rio. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy cieszył się Kacper Błoński i jego hit „Eluwina”, a swoje największe przeboje, takie jak „Łowcy Gwiazd”, „My Słowianie”, czy „Dom” zaśpiewała gwiazda wieczoru, CLEO.

Prolog Mikołajkowego Turnieju, czyli rywalizację 9-letnich i młodszych chłopców wygrała Jagiellonia Bialystok, która w wielkim finale pokonała 4:2 AP Wigry Suwałki. W meczu o 3. miejsce Talent Białystok wygrał 9:3 z Wilczkami Warszawa. Piąta lokata przypadła Żalgirietisowi Wilno, który rozgromił 9:0 Suduvę Mariampol.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media