OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Jubileuszowy Mural z okazji 75-lecia Klubu
25 kwietnia 2022, 14:38

W chwili obecnej trwają prace związane z wykonaniem muralu na ścianie szczytowej budynku wielorodzinnego Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Suwałkach przy ulicy Alfreda Wierusza Kowalskiego 9.

Autorem koncepcji i wykonawcą muralu jest artysta tworzący pod pseudonimem „Vinci”, który w naszym mieście wykonał w 2019 roku widowiskowy mural niepodległościowy upamiętniający 100. Rocznicę odzyskania wolności. Projekt artysty na co dzień możemy podziwiać na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i 24 Sierpnia.

Ponad 250 litów farby zostanie zużytych na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych do namalowania jednego z największych sportowych murali w naszym kraju. Idea projektu bazuje na haśle „Razem tworzymy legendę”. Hasło zobrazowałem w trzech wariantach w których przedstawiony jest proces kreowania zawodników, zaczynając od marzeń dziecka, wsparcia rodziców/kibiców/sztabu trenerskiego kończąc na sportowej rywalizacji – opowiada „Vinci”.

Wykonanie „Wigierskiego muralu” jest jednym z punktów obchodzonej w tym roku 75 rocznicy powstania Klubu – mówi Wiceprezes Marek Wołągiewicz. Dzięki środkom finansowym pozyskanym z tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego (projekt otrzymał ponad 1350 głosów), wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz zaangażowaniu sponsorów możemy wykonać wyjątkowy i spektakularny symbol, który przez wiele lat będzie upamiętniał najstarszy Klub sportowy w Suwałkach – dodaje.

Ukończenie „Wigierskiego Muralu” planowane jest na połowę maja, ale duży wpływ na termin może mieć niekorzystna pogoda – dodaje artysta.

Wkrótce więcej informacji i zdjęć z postępu prac.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media