Kaczmarek: Jestem bardzo zawiedziony
21 września 2015, 07:55

Opinie trenerów po meczu Pogoń Siedlce- Wigry Suwałki, przegranym przez suwalczan 0:1.

Zbigniew Kaczmarek (trener Wigier Suwałki):

W pierwszej połowie nie dojechaliśmy na to spotkanie. Popełnialiśmy mnóstwo błędów, które wykorzystał zespół gospodarzy. W drugiej połowie wyglądało to troszkę lepiej. Mieliśmy swoje sytuacje, ale jeżeli nie wykorzystuje się okazji, to przegrywa się mecz. Z naszej strony niewykorzystane dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem. Jestem bardzo zawiedziony postawą szczególnie w pierwszej połowie, tym co wyprawialiśmy. Pomagaliśmy przeciwnikowi, żeby za wszelką cenę strzelił bramki. Przynajmniej tak to wyglądało z mojej perspektywy. W drugiej połowie zespół się trochę otrząsnął. Włożył więcej ambicji w grę i lepiej to wyglądało, ale to nie wystarczyło, żeby wyrównać.

Marcin Sasal (trener Pogoni Siedlce):

Po meczu z MKS-em Kluczbork i wcześniejszych wyciągnęliśmy wnioski po tym, jak traciliśmy bramki. Na mecz z Wigrami pewnym założeniem było to, by pewne proporcje zachowania między obroną a atakiem zostały zwiększone. Wiedzieliśmy, że Wigry to jest trudny przeciwnik – zabezpiecza środek pola, więc staraliśmy się pograć skrzydłami. Rzeczywiście, wyszedł nam początek meczu. Poczuliśmy się swobodnie i stworzyliśmy sytuacje, po których strzeliliśmy jedną bramkę. Mieliśmy też praktycznie drugą bramkę po stałym fragmencie, ale Daniel Dybiec wybił piłkę, która praktycznie była w bramce. Wówczas mielibyśmy większy komfort. Przed drugą połową założyliśmy sobie, by nie wychodzić do kontrataków dużą ilością zawodników. Zawsze robiliśmy to 6-7 zawodnikami i tutaj zespół zrozumiał, że ważniejsze są punkty mimo że w drugiej połowie nie zrobiliśmy widowiska. Uważam, że pierwszą połową zasłużyliśmy na zwycięstwo. Myślę, że po tym meczu mój zespół uwierzy, że można pograć fajnie i konsekwentnie w defensywie. Nasza sytuacja po ostatniej kolejce troszkę się poprawiła – wróciliśmy w okolice środka tabeli.