Kaczmarek: Najważniejszy jest awans
26 lipca 2015, 11:18

W sobotę biało-niebiescy pokonali 2:0 Górnik Wałbrzych i awansowali do 1/16 Pucharu Polski. Jak ten mecz ocenił szkoleniowiec Wigier Zbigniew Kaczmarek?

„Do przerwy gra wyglądała różnie. Górnik stworzył 2-3 sytuacje w naszym polu karnym, ale to nam w końcówce pierwszej połowy udało się otworzyć wynik. W drugiej części już dominowaliśmy na boisku, ale brak skuteczności sprawił, że wygraliśmy tylko 2:0. Najważniejszy jest awans do następnej rundy i teraz czekamy już tylko na rywala z Katowic. Cały nasz zespół zasłużył na pozytywną ocenę, chociaż do przerwy grał za wolno żeby zaskoczyć czekającego na kontry rywala. Po zmianie stron było już dużo lepiej. Mamy teraz tydzień na przygotowanie do inauguracyjnego meczu I ligi z GKS-em w Katowicach. Nie wszystko w naszej grze układa się jeszcze tak, jak ja bym to widział. Jest zatem nad czym pracować, co poprawiać. Nie ulega wątpliwości, że w Górniku postacią  numer jeden, tak jak w meczu z Okocimskim, i tym razem był bramkarz Kamil Jarosiński. W kilku sytuacjach kapitalnie wybronił nasze strzały i uratował swój zespół przed wyższa przegraną. Ten chłopak ma papiery na grę w wyższej lidze niż trzecia, w której w tym sezonie zagra Górnik.”