Kolejna wygrana Wigier !
27 marca 2013, 18:10

Suwalskie Wigry odniosły dzisiaj kolejne zwycięstwo ligowe pokonując aż 3-0 drużynę Siarki Tarnobrzeg.

Piłkarze Wigier bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 8 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartosza Widejko piłkę do siatki głową skierował Tomasz Tuttas. Biało-niebiescy strzelając bramkę, spuścili lekko z tonu, a gra toczyła się głównie w środku pola. Goście grali bardzo agresywnie, parę razy niebezpiecznie atakując suwalczan. Do końca pierwszej połowy Wigry spokojnie rozgrywały piłkę, czekając na swoje sytuację, natomiast Siarka grała z kontry. Groźną okazję piłkarze Wigier mieli w 45 minucie, kiedy to sprytnie rozegrali rzut wolny i bliski szczęścia był Povilas Luksys.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla suwalczan. Goście ledwo co zdążyli zacząć od środka,a biało-niebiescy strzelili już drugą bramkę. Piłkę pod własną bramką przejął Mateusz Romachów, który przebiegł całe boisko precyzyjnie dograł do Marcina Tarnowskiego a ten z zimną krwią wykończył piękną akcję Wigier strzałem w okienko bramki Łukasza Ćwiczaka. Wigry od tego momentu cały czas atakowały Siarkę, która grała z kontry. W 51 minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Tomasz Tuttas, dla którego był już to 2 gol w tym spotkaniu. Do końca meczu biało-niebiescy mogli podwyższyć jeszcze rezultat spotkania, jednak mecz skończył się wynikiem 3-0, a Wigry wygrał swój 2 mecz z rzędu na własnym boisku.

Wigry Suwałki – Siarka Tarnobrzeg  3:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Tuttas 8, 51; Marcin Tarnowski 46
Żółte kartki: Branowski, Sołowiej – Zawłocki, Mauhamadou, Piątkowski, Tyburski
Czerwona kartka: Łukasz Cichos
Sędziowie: Paweł Malec – główny, Michał Gajda, Radosław Urbaniak, Albert Różycki (Łódzkie KS)
Widzów: 800

Wigry: Karol Salik – Krystian Słowicki, Kamil Lauryn, Kamil Wenger, Bartosz Widejko (85 Grudziński), Mateusz Romachów (62 Baranowski), Patryk Gondek (67 Sołowiej), Aleksandar Atanacković, Povilas Lukšys (81 Makaradze), Marcin Tarnowski, Tomasz Tuttas.