Kolejne zwycięstwo! Sokół pokonany
18 sierpnia 2021, 21:42

Udana środa w wykonaniu suwalskich Wigier! W meczu 4. kolejki eWinner 2. Ligi podopieczni trenera Dawida Szulczka pokonali Sokół 1:0.

Wigry przeważały od samego początku spotkania. Suwalczanie mogli wyjść na prowadzenie już w 3. minucie meczu, ale strzał Denisa Gojko okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później, bo już w 8. minucie swoją okazję miał Kosei Iwao. W 35. minucie do głosu w końcu doszli przyjezdni. Strzał Skóreckiego z rzutu wolnego obronił jednak debiutujący w pierwszym zespole Piotrek Słowikowski. Wynik mógł ulec zmianie tuż przed przerwą, ale Adamek główkował prosto w ręce golkipera z Ostródy.

Po przerwie gospodarze ruszyli w poszukiwaniu pierwszej bramki. W 57. minucie próbował Patryk Mularczyk, ale po rykoszecie piłka wypadła na rzut rożny. Po kilkunastu minutach sztab szkoleniowy Wigier podjął decyzję o zmiach. W miejsce Gojki pojawił się Sowiński, Grzelak zastąpił Prętnika, natomiast João Augusto zamienił japońskiego napastnika Kosei Iwao. Brazylijczyk mógł zostać bohaterem chwilę po wejściu, ale strzał zmiennika obronił Paweł Rabin. Na szczęście, mówi się, że „co się odwlecze, to nie uciecze”. W 84. minucie świeżo wprowadzony Mikołaj Randak dograł piłkę w pole karne do Kamila Adamka, a snajper wyłożył futbolówkę dla João Augusto. Napastnik nie okazał litości bramkarzowi Sokoła, wyprowadzając Wigry na prowadzenie. Suwalczanie „dowieźli” korzystny wynik do końca, inkasując drugi komplet punktów z rzędu.