Kompleks Jezioraka przełamany! – zobacz WigryTV.pl!
2 kwietnia 2010, 15:50

Piłkarze Wigier odnieśli pierwsze zwycięstwo nad Jeziorakiem Iława w rozgrywkach II ligi. W trzech dotychczasowych meczach suwałczanie dwukrotnie przegrywali i raz zremisowali, ale dziś po emocjonującym meczu pokonali iławian 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów i awansu na 5. miejsce w ligowej tabeli zdobył w 59. minucie Maciej Makuszewski.Zapraszamy do WigryTV.pl na skrót meczu oraz fragmenty pomeczowej konferencji prasowej.

Mecz walki ? tak w skrócie można określić dzisiejsze starcie Wigier i Jezioraka. W pierwszej połowie kibice nie oglądali zbyt porywającego widowiska ? obie drużyny stworzyły po jednej dogodnej sytuacji. W 9. minucie ciekawą akcje przeprowadzili wychowankowie Wigier. Tomasz Bajko dośrodkował piłkę z prawej strony, a Kamil Lauryn strzelił głową z 5. metra minimalnie nad poprzeczką. Niestety z powodu kontuzji Bajko musiał opuścić plac gry, a jego miejsce zajął Przemysław Łapiński, który rozegrał bardzo dobry mecz w środku obrony z Marcinem Rogozińskim. W 24. Minucie to goście mieli dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Wojciech Figurski wbiegł w pole karne i strzałem po ziemi z prawej strony próbował zaskoczyć Karola Salika, ale bramkarz Wigier wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie piłkarze dostarczyli kibicom dużo więcej emocji. W 49. minucie po dośrodkowaniu Makuszewskiego  groźny strzał głową oddał Rogoziński. Kilka minut później z dystansu strzelał Lauryn, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 59. minucie. Sebastian Świerzbiński przedarł się na przez linię obrony Jezioraka i oddał bardzo dobry strzał na bramkę Tomasza Staniszewskiego. Piłka zatrzymała się na słupku, ale szczęśliwie trafiła do Makuszewskiego, który precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. W 70. Minucie po starciu Figurskiego i Łapińskiego na 5. metrze, goście domagali się rzutu karnego. Sędzia Mariusz Śledź jednak nie wskazał na ?wapno? i był pewien swojej decyzji, o czym mówił również po meczu. Do ostatniej minuty Jeziorak próbował wyrównać, a Wigry miały okazje, by skontrować rywala. Suwalczanie grali jednak zbyt nerwowo i brakowało im celnego ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Postawa w defensywie sprawiła jednak, że komplet punktów pozostał w Suwałkach. Piłkarze i kibice Wigier spędzą zatem święta w znakomitych nastrojach.

Wigry Suwałki ? Jeziorak Iława 1:0 (0:0)

Bramka: Makuszewski 59?.

Wigry: Salik ? Bajko (22? Łapiński), Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Makuszewski (81? Paberzis), Danilczyk, Świerzbiński, Sadowski (62? Kowalski), Lauryn, Mikulenas (66? Radzio).

Jeziorak: Staniszewski ? Zakierski, Czupryna, Kowalski, Rzeźnikiewicz, Radziński (64? Kretov), Dymowski, Sedlewski, Drzystek, Klimek, Figurski (76? Kuciński).

Żółte kartki: Lauryn, Danilczyk (Wigry), Sedlewski, Klimek (Jeziorak).

Sędziowie: Mariusz Śledź (jako główny), Tomasz Korszeń, Jarosław Śledź (liniowi), Konrad Gąsiorowski (techniczny).

Widzów: 1200.