OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Konferencja prasowa przed rundą wiosenną
24 lutego 2020, 17:41

Prezes Klubu Dariusz Mazur, trener Paweł Cretti i jeden z kapitanów drużyny Martin Dobrotka spotkali się w poniedziałek (24.02) z dziennikarzami, aby porozmawiać o nadchodzącej rundzie wiosennej sezonu 2019/20.

Spotkanie rozpoczął Prezes Dariusz Mazur, który przedstawił główny cel drużyny jakim jest utrzymanie na boiskach Fortuna 1 Ligi oraz o rozwoju młodzieży. Chodzi między innymi o powrót do programu sprzed kilku lat – „Brylant”. – Od połowy marca wyselekcjonowana grupa kilkunastu najlepszych zawodników zostanie objęta treningiem indywidualnym, pełnym monitoringiem i wsparciem treningu mentalnego. Będzie to grupa otwarta, trafią do niej młodzi zawodnicy, którzy sobie na to zasłużą i których docenią trenerzy – mówił Prezes. 

Paweł Cretti zapewniał, że przygotowania przebiegły zgodnie z planem. – Jesteśmy zadowoleni z tego, jak przepracowaliśmy okres przygotowawczy oraz jakie wzmocnienia piłkarskie pojawiły się w zespole. Mamy dziewięciu nowych zawodników, więc duża część przygotowań skupiła się na tym, aby ten zespół funkcjonował jak najlepiej na boisku i poza nim. Na zgrupowaniu pracowaliśmy nad sposobem gry, poprawiliśmy pewne rzeczy i budowaliśmy siłę drużyny również w relacjach pozaboiskowych, gdyż uważam, że będzie to miało ogromne znaczenie. Jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy – mówił szkoleniowiec. 

Z kolei Martin Dobrotka przyznał, że atmosfera w zespole jest dobra – okres przygotowawczy był długi, ale my chcemy już wrócić do gry w lidze. Na obozie przygotowawczym staraliśmy się z młodymi chłopakami stworzyć dobry zespół. Odczucia z pobytu w suwalskiej drużynie mam bardzo dobre, wszyscy są tu bardzo pozytywni. Mamy cel, który chcemy osiągnąć – mówił kapitan. 

 

Pełne wypowiedzi z konferencji prasowej można zobaczyć na poniższym materiale wideo:

 

Terminarz rundy wiosennej oraz kadra zespołu:

Konfa 2

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media