Mamy to! Wigry liderem I ligi!
26 sierpnia 2015, 20:54

Historyczny moment. Wigry zasiadły w fotelu lidera zaplecza ekstraklasy. Suwalczanie wygrali dziś na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0.

W pierwszej połowie groźniej atakowali gospodarze. Najlepszą sytuację miał Brazylijczyk Marcus, który przegrał pojedynek sam na sam z Zochem. Wigry były nastawione na grę z kontry. Kilka z nich było naprawdę groźnych. Najbliżej zdobycia gola był jednak Bartłomiej Kalinkowski, który zdecydował się na zaskakujące uderzenie z ostego kąta z rzutu wolnego. Bramkarz Arki z trudem wypiąskował piłkę na róg.

W drugiej połowie suwalczanie zagrali odważniej. Efektem przewagi Wigier był w 56 minucie rzut karny. Szarżującego na bramkę Bogusza sfaulował w polu karnym Renusz. Jedenastkę pewnym strzałem zamienił na gola Bartkowski. Bramkarz Arki w wylądował w jednym rogu bramki, a piłka w drugim. Strata gola trochę podrażniła gospodarzy. W 66 minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę Wigier. Z rzutu wolnego przymierzył Warcholak, ale na posterunku był Zoch. Suwalczanie nie zamierzali bronić wyniku, tym bardziej, że piłkarze Arki wyglądali na trochę zagubionych. W 71 minucie Żebrowski wyłożył piłkę Adamkowi, który w pojedynku sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Po stracie drugiego gola piłkarze Arki próbowali jeszcze wrócić do gry, ambitnie walczyli o kontaktową bramkę, ale znakomicie spisywali się defensorzy Wigier i Zoch, który sparował strzały Tomasiewicza i Abbotta. Wigry pozostają koszmarem Arki. Suwalczanie wygrali z gdynianami trzeci ligowy mecz z rzędu.

W najbliższą niedzielę o 20.00 w kolejnym meczu I ligi Wigry podejmą na Zarzeczu Stomil Olsztyn. Obecność obowiązkowa. Wszyscy w barwach!

Arka Gdynia 0:2 (0:0) Wigry Suwałki

Bramki: 55′ Jakub Bartkowski, 70′ Kamil Adamek.

Arka: Konrad Jałocha –  Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Rashid Yussuff (77′ Paweł Wojowski), Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa (52′ Grzegorz Tomasiewicz), Marcus Vinícius, Michał Renusz (56′ Paweł Abbott) – Rafał Siemaszko.

Wigry: Hieronim Zoch – Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz – Mateusz Żebrowski, Bartłomiej Kalinkowski, Maksims Rafalskis (8′ Piotr Ruszkul), Marcin Tarnowski, Łukasz Moneta (80′ Bartosz Biel) – Dawid Makaradze (57′ Kamil Adamek).

żółte kartki: Nalepa, Warcholak, Abbott, Marcus Vinícius – Karankiewicz, Bogusz, Ruszkul.

Widzów: 4137.