OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Media: Niewdzięczny rywal katowiczan
31 lipca 2015, 16:26

Sporo zapowiedzi meczu GKS Katowice- Wigry Suwałki pojawiło się w mediach.

Katowicki sport.pl informuje, że Wigry to jeden z najbardziej niewdzięcznych rywali drużyny ze stolicy Śląska, a bialystok.sport.pl cytuje prezesa Wigier, który mówi, że biało-niebiescy mają bardziej doświadczony, lepszy skład niż przed rokiem. Z kolei portal suwalki24.pl przypomina dwa ostatnie zwycięstwa suwalczan nad GKS-em, dodając, że powtórka jest mile widziana.

Katowickisport.pl: GieKSa w pięciu smakach (kwaśna mina)
Suwalczanie to jeden z najbardziej niewdzięcznych rywali katowiczan w całej stawce ligowej. – Ewidentnie nam nie leżą. W dwóch spotkaniach ligowych nie strzeliliśmy im gola, a nasze sytuacje bramkowe można by policzyć na palcach jednej ręki- przypomina Grzegorz Goncerz, najskuteczniejszy piłkarz GKS-u. Zresztą kiedy niedawno ślepy los wskazał właśnie na Wigry jako rywala GKS-u w kolejnej rundzie Pucharu Polski, to raczej katowiczanie- a nie ich rywale- mieli kwaśne miny. Seria kibicowskich komentarzy pod ową informacją nie pozostawiała zaś wątpliwości co do nastrojów wśród fanów. ,, Gorzej być nie mogło”- większość z tych ocen zawierała się właśnie w tym zdaniu.

Suwalki24.pl: Powtórzcie wynik sprzed roku!
W sobotę o godz. 19.00 meczem wyjazdowym z GKS Katowice piłkarze suwalskich Wigier zainaugurują swój drugi sezon na zapleczu ekstraklasy. W debiutanckim w Katowicach, po golu Kamila Adamka, Wigry wygrały 1:0 (w rewanżu 2:0 po golach Adamka i Monety). Powtórka przez kibiców Wigier mile widziana. Trzymamy kciuki i zapraszamy na relację z meczu.
– W poprzednim sezonie z Wigrami nam nie szło, ale w sobotę nie będziemy tego pamiętać i wyjdziemy ze świadomością, że trzeba zacząć rozgrywki ligowe tak, jak Puchar Polski. Chcemy zdobyć trzy punkty na inaugurację ligową przy Bukowej – dla portalu kibiców GKS mówił Łukasz Pielorz, obrońca rywali Wigier.
– Też chcielibyśmy wygrać, ale nie będzie to łatwe zadanie – twierdzi Tomasz Jarzębowski, kapitan Wigier. – Musimy zagrać skutecznie w defensywie, a swojej szansy na gola szukać w kontrach. Mamy dobrą drużynę, tworzymy kolektyw i w nim jest nasza siła.

Białystok.Sport.pl: Doświadczenie Wigier powinno zaprocentować
Po dobrym debiutanckim sezonie w I lidze w Wigrach udało się zatrzymać większość kluczowych piłkarzy. Suwalczanie drugi rok na tym poziomie rozgrywek rozpoczną w sobotę od wyjazdowego meczu z GKS-em Katowice, który tradycyjnie jest stawiany w gronie faworytów do awansu.
– Obecny skład Wigier jest na pewno bardziej doświadczony, ale moim zdaniem także lepszy – twierdzi Dariusz Mazur, prezes suwalskiego klubu. – Chciałbym, aby zespół poprawił pozycję z poprzedniego sezonu, zdobył więcej punktów.
Na inaugurację swego drugiego sezonu w I lidze suwalczanie zmierza się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Włodarze katowickiego klubu marzą o odbudowaniu potęgi GKS-u, powrocie do ekstraklasy. I mają na to odpowiednie fundusze. Drużyna została wzmocniona m.in. znanym z występów w kilku klubach ekstraklasy Filipem Burkhardtem. Katowiczanie w poprzednim sezonie zajęli ósme miejsce w tabeli. Z tym rywalem Wigry zmierzą się także 12 sierpnia w 1/16 Pucharu Polski.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media