Media o meczu
13 sierpnia 2015, 09:37

Pomeczowe relacje nie pozostawiają złudzeń, kto zasłużył na awans do 1/8 Pucharu Polski.

suwalki24.pl: Koniec przygody z Pucharem Polski.

Podobnie jak przed dwoma laty w pucharowych rozgrywkach i przed 10-cioma dniami w ligowym starciu na Górnym Śląsku suwalczanie ulegli GieKSie 0:2. Goście zadali biało-niebieskim ciosy na samym początku I i II połowy, i to oni w 1/8 finału zagrają z Cracovią Kraków.
Gracze bialo-niebieskich zapewniali, ze tym razem nie popełnią błędów w obronie, ale nie dotrzymali słowa. Zagapili się już w 3 minucie. Przed ich bramka znalazł się zupełnie niepilnowany Krzysztof Wołkowicz. Jego pierwsze uderzenie odbił Artur Bogusz, ale dobitka napastnika przyjezdnych okazała się skuteczna.
– Mocno to odczuliśmy, bo to my mieliśmy zdobyć gola – przyznaje Maciej Wichtowski, stoper Wigier. – Staraliśmy się podnieść, ale zupełnie nam nie wychodziło.
– Chyba za bardzo chcieliśmy zrewanżować się GKS-owi za niedawną porażkę – uważa Zbigniew Kaczmarek, trener suwalczan. – Jestem bardzo zawiedziony, bo w niczym nie przypominaliśmy zespołu, który tak ładnie zagrał z Rozwojem Katowice. Po tym spotkaniu odpoczywaliśmy 24 godziny krócej niż GKS i ten fakt miał wpływ na dyspozycję obu drużyn. Maciej Wichtowski przekonuje, że zawodnicy nie czuli się zmęczeni. Po prostu nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze grających w defensywie katowiczan.

katowickisport.pl: Wigry ograne „lekko, łatwo i przyjemnie”

Po chyba niespodziewanej, acz całkowicie zasłużonej ligowej porażce z Zagłębiem Sosnowiec, katowiczanie „odreagowali” ów stres wyjazdowym zwycięstwem w Suwałkach. Wynik jest o tyle zaskakujący, że suwalczanie należą do rywali mocno dla GKS-u niewygodnych. W zeszłym sezonie dwukrotnie pokonali „GieKSiarzy” w meczach ligowych. Zaś na inaugurację obecnych rozgrywek co prawda przegrali przy Bukowej 0:2, nie byli jednak zespołem słabszym od gospodarzy.

futbol.pl: GKS jak w lidze lepszy od Wigier.

GKS Katowice będzie rywalem Cracovii w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Katowiczanie po wygraniu w 1. kolejce I ligi z Wigrami Suwałki pokonali tego rywala także w PP – tym razem na wyjeździe. GKS wygrał w Suwałkach 2:0. Bardzo dobrze ułożyło się gościom to spotkanie, bowiem już w 3. minucie Krzysztof Wołkowicz dał im prowadzenie. Wigry miały zamiar odrobić straty w II połowie, ale w 6. minucie tej odsłony Wojciech Trochim podwyższył na 2:0 i wyraźnie odebrał gospodarzom ochotę do walki.

bialystok.sport.pl: Powtórka z ligi.

Po meczu ligowym z GKS-em w obozie Wigier mówiło się o błędach w obronie, które zadecydowały o stracie dwóch goli. Zarówno piłkarze, jak i trenerzy przestrzegali, że takie nie mogą się powtórzyć w meczu pucharowym. Ale jak się okazało, mówienie to jedno, a sytuacja na boisku to drugie. W środę już w trzeciej minucie gospodarze nie upilnowali w polu karnym Krzysztofa Wołkowicza, a ten na raty pokonał Karola Salika. Gospodarze pomimo starań nie zdołali odpowiedzieć. Ataki Wigier były umiejętnie rozbijane i większego zagrożenia pod bramką GKS-u nie było. Zaraz na początku drugiej połowy goście podwyższyli na 2:0. Ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Trochim. Wynik ten utrzymał się do końca, chociaż oba zespoły utrzymały szybkie tempo meczu. Solidna obrona GKS-u nie dopuściła gospodarzy choćby do strzelenia bramki kontaktowej.

slask.sport.pl: GKS Katowice bez problemów wygrywa w Suwałkach.

Piłkarze GieKSy rozstrzygnęli sprawę już w pierwszej połowie. Tym sposobem powtórzyli niedawny wynik z Katowic, gdzie wygrali z Wigrami w lidze. W Suwałkach świetnie rozpoczęli od bramki Krzysztofa Wołkowicza już na samym początku meczu. Po przerwie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Trochim.