OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Media o wygranej Wigier
10 sierpnia 2015, 11:16

,,Rzeź niewiniątek”, ,,Beniaminek pobity przez Wigry”, czy ,,Rozwój wypunktowany przez Wigry”, to tylko niektóre tytuły, które ukazały się w mediach po niedzielnym Wigier z Rozwojem.

suwalki24.pl: Wigry Suwałki – Rozwój Katowice 4:0. Rzeź niewiniątek [wideo, zdjęcia]

Biało-niebiescy odnieśli najwyższe zwycięstwo w historii swoich występów na zapleczu ekstraklasy. W efektownym, szybkim spotkaniu udzielili srogiej lekcji futbolu beniaminkowi z Katowic. Pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością Wigry zaczęły z jednym nowym zawodnikiem, wypożyczonym z Legii warszawa Barłomiejem Kalinkowskim. U siebie w I lidze zadebiutował tez Gruzin Dawid Makaradze, który wygrał walkę o miejsce w wyjściowym zestawieniu z Kamilem Adamkiem.
– Ciężko coś mądrego powiedzieć po czymś takim – przyznaje Marek Motyka, trener katowiczan. – Pogubiliśmy się w obronie i zostaliśmy mocno skarceni. Po przerwie szukaliśmy kontaktowej bramki, ale to Wigry zaaplikowały nam kolejne dwie. Była to już rzeź niewiniątek. – Zagraliśmy niezły mecz, szybko otworzyliśmy i podwyższyliśmy wynik, a potem już spokojnie punktowaliśmy rywala – ocenia Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. – Zrehabilitowaliśmy się za nieskuteczność w meczu z GKS Katowice, nad którym już w tę środę chcemy wziąć rewanż w spotkaniu Pucharu Polski. Suwalczanie liczą na doping kibiców w środowym, rozpoczynającym się o godz. 19 meczu. W Pucharze zamierzają dojść jak najdalej.

bialystok.sport.pl: Komplet punktów Wigier. Okazała inauguracja I ligi w Suwałkach.
Piłkarze Wigier Suwałki bez kłopotu na swoim stadionie pokonali 4:0 Rozwój Katowice. Wynik ten to najwyższa wygrana suwalskiego klubu w historii występów na tym poziomie rozgrywek. Trener Wigier Zbigniew Kaczmarek dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z pierwszą kolejką, gdy suwalczanie przegrali na wyjeździe 0:2 z GKS-em Katowice. W obronie za Adriana Karankiewicza zagrał Maciej Wichtowski, a w ataku za Kamila Adamka Dawid Makaradze. W środę suwalczanie zagrają u siebie z GKS-em Katowice w 1/16 Pucharu Polski.

sportowefakty.pl: Beniaminek pobity w Suwałkach
Wigry Suwałki zrehabilitowały się po porażce na inaugurację sezonu wysoko pokonując na własnym stadionie beniaminka I ligi. Rozwój Katowice po wygranej na inaugurację sezonu miał apetyt na kolejne punkty. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Rywal, zespół Wigier Suwałki, w 1. kolejce przegrał w Katowicach z GKS i zamierzał zrehabilitować się, co w pełni tej drużynie udało się.

katowickisport.pl: Niespodzianką nawet nie „zapachniało”. Rozwój wypunktowany przez Wigry.
Faworyzowane Wigry Suwałki nie dały żadnych szans katowickiemu Rozwojowi bez trudu gromiąc zespół Marka Motyki aż 4:0. Wychodząc wczorajszego wieczoru na idealnie przygotowaną murawę miejskiego stadionu w Suwałkach, piłkarze Rozwoju wiedzieli już, że ewentualna wygrana da im na starcie sezonu sensacyjne miejsce w fotelu lidera rozgrywek zaplecza ekstraklasy. Faworyt tego meczu był jednak jeden i były nim Wigry, których dyrektor sportowy, Jacek Zieliński, jednoznacznie przekonywał, że jeśli drużyna zagra odrobinę skuteczniej niż przed tygodniem z GKS-em Katowice, sięgnie po pierwsze w sezonie ligowe zwycięstwo. Wiedział, co mówi i słów na wiatr nie rzucał.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media