OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Mikołajkowy turniej w hali Suwałki Arena
2 stycznia 2020, 14:24

Już w najbliższą niedzielę 5. stycznia w hali Suwałki Arena odbędzie się jubileuszowa, XX edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego.

Już po raz 20 spotkamy się w Suwałkach, aby wesprzeć tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Będzie to szczególna edycja nie tylko ze względu na jubileusz 20-lecia wydarzenia. Pierwszy raz w historii turniej odbędzie się nie w grudniu, a 5. stycznia. Lekkiej zmianie ulegnie także sama formuła, a rozgrywki będą miały miejsce na nowo otwartej hali – Suwałki Arena. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Patroni Mikołajkowy 2020

Turniej rozpoczną zmagania młodych piłkarzy z rocznika 2011. W rywalizacji najmłodszych weźmie udział sześć drużyn: Żalgirietis Wilno, Suduva Mariampol, AP Jagiellonia Białystok, AP Wigry Suwałki, AP Talent Białystok i Wilczki Warszawa.

Po oficjalnym otwarciu o godzinie 13:00 na sztuczną trawę wybiegną seniorzy. W tym roku w Suwałkach zobaczymy cztery zespoły: Reprezentację Artystów Polskich, Reprezentację Polski w Piłce Nożnej Mundial 2002, dowodzoną przez Jerzego Engela oraz drużynę Przyjaciół Mikołajkowego Turnieju. Niespodzianką jest obecność Mistrza Polski w Piłce Nożnej Kobiet – Górnika Łęczna.

Jak co roku oprócz piłkarskich emocji, charytatywnemu wydarzeniu towarzyszyć będą występy muzyczne. W Suwałkach wystąpi Kacper Blonsky, twórca hitu „Eluwina”, Kashira, czyli pierwsza Polka, która wystąpiła na karnawale w Rio, a gwiazdą wieczoru będzie CLEO. Od kilku lat dochód z turnieju trafia do Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo w Suwałkach, które zajmuje się młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Wsparcie przeznaczane jest na wyposażanie domu dziennego pobytu oraz organizację letnich turnusów wypoczynkowo-rehabilitacyjnych. 

Tomek Godlewski, zmarły w wieku ledwie 40 lat twórca firmy Stollar, która pozostaje sponsorem Wigier, był mecenasem suwalskiego sportu i kultury. Turniej jego imienia od początku ma dobroczynny charakter. Ze sprzedaży na licytacjach pamiątek sportowych  i dzieł sztuki udało się zebrać do tej pory ponad 900 tys. zł.

Początek zmagań w niedzielę, 5. stycznia 2020 roku o godz. 13.00 (turniej dziecięcy od godz. 8.00). Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media